Týden s hudbou

  1. 1
  2. 2
  3. 3
Koncert k zahájení sezony 2017/2018 – Petr Kofroň, Orchestr Státní opery – Národní divadlo Praha 14. 9. 2017 (zdroj ND Praha / foto Hana Smejkalová)

Od čtvrtka 14. září do neděle 17. září proběhlo v Praze několik koncertů a doprovodných akcí 11. ročníku festivalu japonské a soudobé hudby International Shakuhachi Festival Prague. Festival nazvaný podle flétny šakuhači přinesl vystoupení celé plejády osobností japonské hudby.

 

Regiony
Pod názvem Jemně temně proběhl ve středu 13. září v brněnské Robotárně v Káznici na Cejlu recitál basisty Jana Šťávy za doprovodu Ondreje Olose, v němž prezentoval záporné charaktery operního světa. Na programu byl mimo jiné Mozart, Rossini, Smetana, Thomas či Offenbach.

Národní divadlo Brno umístilo první operní premiéru sezony 2017/2018 do brněnské Reduty. V pátek 15. září se zde odehrála světová premiéra opery Michala Nejtka Pravidla slušného chování v moderní společnosti, která vznikla přímo na objednávku Janáčkovy opery Národního divadla Brno. Fotogalerii, pořízenou během závěrečných zkoušek, jsme publikovali zde, rozhovor se skladatelem Michalem Nejtkem zde a recenzi premiéry zde.

Michal Nejtek: Pravidla slušného chování v moderní společnosti – Daniela Straková-Šedrlová, Jitka Klečanská, Josef Škarka, Marta Reichelová – ND Brno 2017 (zdroj: ND Brno / foto Marek Olbrzymek)

Šestnáctý ročník festivalu Lípa Musica začal v pátek 15. září v bazilice Všech svatých v České Lípě. Hudební přehlídku otevřelo Requiem za růžový měsíc, projekt, který je poctou Nicku Drakeovi. Protagonisty večera byli Joel Frederiksen a Ensemble Phoenix Munich, naši recenzi zahajovacího koncertu najdete zde.

Třetím z řady deseti koncertů pokračoval v neděli 17. září Mezinárodní hudební festival F. L. Věka 2017. Vůbec poprvé hostil jeden z festivalových koncertů zámek v Kvasinách, kde cembalistka Barbara Maria Willi provedla kompletní cyklus Johanna Sebastiana Bacha Goldbergovy variace.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Mohlo by vás zajímat