Týden s hudbou

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Regiony
Karlovarské zastupitelstvo schválilo v úterý 27. března navýšení peněz na rekonstrukci Císařských lázní o dvacet dva milionů korun. Dalších sto padesát milionů odsouhlasili zastupitelé na vestavbu koncertního sálu. Rekonstrukce národní kulturní památky, která je ve vlastnictví kraje, zatím počítala jen s menším multifunkčním sálem. Koncertní sál v budově dosud odmítali památkáři, protože by zasáhl do cenných částí památky. Více jsme informovali zde.

V rámci festivalu Pardubické hudební jaro proběhl ve středu 28. března unikátní koncert souboru Mischa Maisky Trio, jehož členy jsou kromě světoznámého violoncellisty také jeho dcera Lily Maisky (klavír) a syn Sascha Maisky (housle). Komorní večer v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích, věnovaný sedmdesátým narozeninám Mischy Maiského, nabídl komorní díla Sergeje Rachmaninova a Dmitrije Šostakoviče. Koncert jsme zhodnotili zde.

Mischa Maisky jubilující – Pardubické hudební jaro 28. 3. 2018 (zdroj PHJ / foto Lada Kolesárová)

Městské muzeum a galerie Polička převzalo ve čtvrtek 29. března soubor více než stovky originálních dopisů, které psal Bohuslav Martinů v letech 1940 až 1959 svému krajanovi, příteli Františku Rybkovi. Do sbírek se je rozhodli věnovat potomci skladatelova přítele, kteří žijí v Americe. Dopisy se stanou součástí rozsáhlé sbírky rukopisů významného českého skladatele v jeho rodném městě. Více se dočtete zde.

Janovy pašije Johanna Sebastiana Bacha provedl na Velký pátek v kostele Neposkvrněného Početí Panny Marie v Brně Czech Ensemble Baroque. Roli Evangelisty svěřil Jakubovi Kubínovi, v roli dalších sólistů se představili mimo jiné Jaroslav Březina, Michal Marhold, Lenka Cafourková a Roman Hoza. Recenzi z provedení najdete zde.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Mohlo by vás zajímat