Týden s hudbou

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Mimořádný koncert ke stému výročí narození Leonarda Bernsteina uspořádala Filharmonie Hradec Králové v pondělí 16. dubna. Hlavním protagonistou koncertu byl Pražský filharmonický sbor, který se svým sbormistrem Lukášem Vasilkem nastudoval z oslavencova odkazu Chichesterské žalmy pro smíšený sbor, chlapecké sólo, varhany, bicí nástroje a harfu. Kromě Bernsteinova slavného opusu provedl Pražský filharmonický sbor v Sále Filharmonie Hradec Králové Janáčkův Otčenáš, Průtrž mračen od amerického skladatele Erica Whitacrea a skladbu Svatý od Johna Tavenera. Reflexi koncertu najdete zde.

Vokální okteto Gentlemen Singers se v minulém týdnu dvakrát představilo na Pardubickém hudebním jaru (ve čtvrtek 19. dubna v kostele sv. Bartoloměje v Pardubicích a v pátek 20. dubna v kostele Narození Panny Marie v Hlinsku). Koncert, na němž se stará hudba střídala se skladbami dvacátého a jednadvacátého století, jsme zhodnotili zde.

„Evokace“ s Gentlemen Singers – Gentlemen Singers – Pardubické hudební jaro 19. dubna 2018 (zdroj PHJ / foto Lada Kolesárová)

Na sedmém abonentním koncertě v rámci 12. ročníku Cyklu abonentních koncertů Českého filharmonického sboru Brno v neděli 22. dubna zazněly v brněnském Besedním domě v podání Českého filharmonického sboru Brno a přizvaných sólistů vokální skladby významných českých skladatelů: výběr z Dvořákových Moravských dvojzpěvů, Sukových Deset zpěvů pro ženský sbor na slova lidových písní, Hora tří světel Bohuslava Martinů a Píseň bratra Slunce Josefa Bohuslava Foerstera. Dirigentem večera byl Jiří Najvar.

Slezské divadlo Opava uvedlo v neděli 22. dubna v premiéře nové nastudování opery Leoše Janáčka Příhody lišky Bystroušky. V režii Jany Andělové Pletichové a na scéně Jaroslava Milfajta alternují v hlavní roli Adriana Banásová, Tereza Kavecká a Barbora Řeřichová. Z premiéry chystáme recenzi.

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na