Týden s hudbou

  1. 1
  2. 2

Čtvrtek 23. a pátek 24. ledna 2020 (od 19:30 hodin) budou v Besedním domě patřit večerům s názvem Bach a Mansurian. Vystoupí na něm Filharmonie Brno pod dirigentským vedením Alexandera Liebreicha, Czech Ensemble Baroque Choir se sbormistryní Terezou Válkovou, sopranistka Anja Petersen a barytonista Andrew Redmond. Na programu je Bachova Kantáta č. 32 „Liebster Jesu, mein Verlangen“; Kantáta č. 68 „Also hat Gott die Welt geliebt“ a Mansurianovo Requiem, které zazní v české premiéře.

Koncert s názvem Mozartův efekt je naplánován do Besedního domu na sobotu 25. ledna 2020 (od 17:00 hodin). Jedná se o koncert (nejen) pro nastávající rodiče. Zazní na něm díla Wolfganga Amadea Mozarta. Jeho hudba a průvodní slovo muzikoterapeutky Michaely Kulískové prý blahodárně působí na nastávající rodiče a jejich očekávané děti. Hudebního provedení se ujme Filharmonie Brno pod dirigentským vedením Jiřího Habarta a flétnistka Kristina Vaculová.

Ostrava
Klavírista Pierre Laurent Aimard vystoupí v pondělí 20. ledna 2020 (od 19:00 hodin) v Domě kultury města Ostravy. Na jeho koncertě zazní výběr z děl Sweelincka, Berga a Beethovena.

Hudba tisíce a jedné noci, to je název koncertu, který budete moci navštívit ve čtvrtek 23. ledna 2020 (od 19:00 hodin) také v Domě kultury města Ostravy. Vystoupí na něm Janáčkova filharmonie Ostrava, za dirigentský pult se postaví Chuhei Iwasaki, sopranistka Veronika Holbová a moderátorského postu se ujme Barbora Seidlová. Na programu je Suk, Shankar, Puccini, Toyama, Martinů, Nielsen, Mozart, Say, Ravel, Rimskij-Korsakov.

Pěvecké sdružení moravských učitelů se svým sbormistrem Jiřím Šimáčkem naplánovalo svůj koncert na neděli 26. ledna 2020 (od 10:30 hodin), a to opět v Domě kultury města Ostravy. Program bude obsahovat výběr z děl Smetany, Dvořáka, Česnokova, Čajkovského, Brahmse, Janáčka, Janczaka a Lukáše.

V 16:00 hodin je pak na stejném místě připraven koncert z cyklu Jak to bylo, tentokrát nese podtitul Jak to bylo, když jsme si malovali zimní dovolenou. Účinkuje Janáčkova filharmonie Ostrava pod dirigentským vedením Jana Kučery, Pavla Gajdošíková jako Olinka a Michal Sedláček jako Vláďa. Scénáře a režie se ujala Lenka Jaborská. Olinka s Vláďou vyrazili na zimní dovolenou, kde zcela náhodou potkali své sousedy. Vzpomínáte si ještě na manžele Urputné, Klidné a Nevyzpytatelné? Každý z nich si svou zimní dovolenou maloval v jiných barvách. Jak se jejich představy vyplnily a jakým způsobem se promítly do barev v hudbě?

Charles Olivieri-Munroe (foto © Jan Lukáš)

Teplice
Severočeská filharmonie Teplice připravila na tento týden svůj první koncert na čtvrtek 23. ledna 2020 (od 19:00 hodin), a to Domu kultury. Za dirigentský pult se postaví Charles Olivieri-Munroe a jako sólistka se představí harfistka Jana Boušková. Na programu zazní Beethovenův Egmont, předehra, op. 84; Boieldieuho Koncert pro harfu C dur a Zemlinského Malá mořská víla, fantazie pro orchestr.

V pátek 24. ledna 2020 (od 19:00 hodin) vystoupí severočeští filharmonici na Lázeňském plese v Krušnohorském divadle. Dirigent i sólisté jsou v jednání.

  1. 1
  2. 2
0 0 vote
Ohodnoťte článek
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments