Týden s hudbou. Koncerty a představení online

  1. 1
  2. 2

Curtisův hudební institut ve Philadephii v rámci série studentských recitálů odvysílá gratulační recitál houslistky Emily Shehi. Zazní díla Johanna Sebastiana Bacha, Eugène Ysaÿe, Elliotta Cartera a Fritze Kreislera.

Na serveru Operavision bude v 19:00 zveřejněn záznam baletu Sergeje Prokofjeva Romeo a Julie v podání Polského národního baletu Varšava.

Rusalka Antonína Dvořáka zazní z newyorské Metropolitní opery. V záznamu z 25. února 2017 s dirigentem Sirem Markem Elderem účinkovali Kristine Opolais, Katarina Dalayman, Jamie Barton, Brandon Jovanovich a Eric Owens.

Sobota 17. dubna 2021

Státní opera Banská Bystrica uvede od 19:00 záznam opery Georgese Bizeta Lovci perel.

Frankfurtský Ensemble Modern chystá od 20:30 streamovaný koncert s premiérou díla Xerrox Vol. 4 německého (převážně elektroakustického) skladatele Alvy Noty v aranžmá Maxe Knotha exkluzivně pro Ensemble Modern.

Na webu Pařížské filharmonie si od 20:30 můžete poslechnout koncert s dirigentem Klausem Mäkelou. Zazní Pohádky matky husy Maurice Ravela, orchestrální suita z baletu Podivuhodný mardarín Bély Bartóka a na závěr Koncert pro violu a orchestr Bély Bartóka se sólistou Antoinem Tamestitem.

Na serveru Operavision bude od 19:00 zveřejněn záznam opery Borise Blachera Romeo a Julie z roku 1943 v podání düsseldorfské Deustche Oper am Rhein.

Eva Marton, Leona Mitchell, Plácido Domingo a Paul Plishka s dirigentem Jamesem Levinm se představí v inscenaci opery Giacoma Pucciniho Turandot. Režie se opět ujal slavný Franco Zeffirelli, záznam byl pořízen 4. dubna 1987.

Neděle 18. dubna 2021

Komorní filharmonie Pardubice chystá projekt Opera revival. Zazní operní árie ve virtuálním 3D světě ve stylu počítačové hry. Sólisty z Opera studio Praha doprovodí Komorní filharmonie Pardubice.

Vídeňští filharmonikové s dirigentem Franzem Welser-Möstem uvedou od 11:00 online koncert. Vedle Symfonie č. 2 B dur D 125 Franze Schuberta zazní Symphonia domestica, op. 53 Richarda Strausse.

Opera Gioachina Rossiniho La Cenerentola zazní na závěr tohoto týdne z MET. Účinkují Joyce DiDonato, Juan Diego Flórez, Pietro Spagnoli, Alessandro Corbelli a Luca Pisaroni, provedení řídí Fabio Luisi na záznamu ze dne 10. května 2014.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2
3 2 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments