Týden s hudbou. Koncerty a představení živě i online

  1. 1
  2. 2

Páteční noční stream z MET uvede operu Rigoletto Giuseppe Verdiho. S dirigentem Jamesem Levinem účinkují Christiane Eda-Pierre, Isola Jones, Luciano Pavarotti, Louis Quilico a Ara Berberian. Záznam byl pořízen 15. prosince 1981.

Sobota 19. června 2021

Na Mezinárodním festivalu Leoše Janáčka vystoupí v 15:00 v hukvaldském amfiteátru balet ostravského Národního divadla moravskoslezského s programem Zdenčiny a jiné variace Leoše Janáčka. Choreografie byly inspirovány ranými díly slavného hukvaldského rodáka. Týž den vystoupí od 17:00 na Hukvaldském hradě Iva Bittová a Mucha Quartet. Zazní Slovenské spevy Bély Bartóka, Moravská lidová poezie v písních Leoše Janáčka a Obrázky zo Slovenska Eugena Suchoně.

Ve Stavovském divadle se od dnes a zítra 19:00 uskuteční absolventské představení Taneční konzervatoře Praha.

Státní opera Banská Bystrica od 19:00 bude streamovat operu Gaetana Donizzetiiho Don Pasquale. V nastudování Igora Bully a režii Dany Dinkové v hlavních rolích vystoupí Ivan Zvarík, Michaela Kušteková, Dušan Šimo, Martin Popovič a Slavomír Macák.

Opera Don Carlos Giuseppe Verdiho byla zařazena do cyklu nočních streamů z newyorské Metropolitní opery. V záznamu ze dne 11. prosince 2010 s dirigentem Yannickem Nézet-Séguinem účinkují Marina Poplavskaya, Anna Smirnova, Roberto Alagna, Simon Keenlyside, Ferruccio Furlanetto a Eric Halfvarson.

Neděle 20. června 2021

Dnes zazní v Národním divadle závěrečný koncert cyklu Musica non grata nazvaný Brno-Praha-Hollywood. O Orchestrem Státní Opery Praha vystoupí dirigent Karl Heinz Steffens, jako sólistka se představí Jana Sibera. Zazní díla Pavla Haase, Viktora Ullmanna, Franze Scherekera, Jaromíra Weinbergera a Ericha Wolfganga Korngolda.

Závěrečný noční stream tohoto týdne z MET uvede Verdiho operu Luisa Miller. Účinkují Renata Scotto, Plácido Domingo, Sherrill Milnes, Bonaldo Giaiotti a James Morris, provedení dne 20. ledna 1979 řídil James Levine.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments