Týden s hudbou. Koncerty a představení živě i online

  1. 1
  2. 2

Musica Florea vystoupí ve středu 1. září 19:00 v Městském divadle v Jablonci nad Nisou. Uvede díla Ludwiga van Beethovena, Antonína Rejchy a Josefa Myslivečka.

V pátek 3. září v 19:00 se ve vrchlabském klášterním kostele sv. Augustina představí hornista Radek Baborák se svým souborem Baborák Ensemble.

V Rožmitále pod Třemšínem v Podbrdském muzeu se v pátek 3. září od 19:00 uskuteční koncert Mozartův Modrý salónek. V podání flétnisty Jaroslava Pelikána a Doležalova kvarteta zazní komorní skladby Jakuba Jana Ryby, Josefa Myslivečka a Wolfganga Amadea Mozarta.

V sobotu 4. září v bazilice Všech svatých v České Lípě na festivalu Lípa Musica vystoupí Pavel Haas Quartet společně s Martinů Voices. Provedou Palestrinovy madrigaly, Tři zpěvy, op. 42 Johannesa Brahmse, Te Deum in C Benjamina Brittena a světovou premiéru kompozice Domov / Heimat Ľubice Čekovské.

V neděli 5. září v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Vranově nad Dyjí od 18:00 zazní program Struny a píšťaly současně – Věčné světlo. Publiku se představí houslisté Alexej Aslamas, David Pokorný a varhanice Kateřina Málková. Na koncertě zazní dvě premiéry skladeb A světlo věčné ať mu svítí pro dvoje housle a varhany Michaely Plachké a Dozrávání Antona Aslamase. Program doplní řada dalších skladeb z pera Johanna Sebastiana Bacha, J. Pachelbela, M. Laclaira a dalších.

Český filharmonický sbor Brno se svým sbormistrem Petrem Fialou vystoupí v kostele sv. Jiljí v Bystřici pod Hostýnem v neděli 5. září od 19:00. Stěžejním bodem programu budou moteta Antona Brucknera, program doplní slavné moteto Laudetur Jesus Christus Bohuslava Matěje Černohorského, oratorium Petra Fialy Křest svaté Ludmily a další.

Čeští umělci v zahraničí

Janáčkova filharmonie Ostrava se představí v sobotu 4. září v Krakově pod taktovkou Roberta Jindry. Zazní Kouzelné noci a další písně Bohuslava Martinů (sólistka Kateřina Kněžíková) a Penthelesia a Symfonie č. 4 Karola Szymanowského.

Streamy a televizní přenosy

Pokračuje nejstarší a největší světový festival BBC Proms. Velké množství koncertů z něj bude streamovaná a vysílána živě na rozhlasové stanici BBC 3, kterou můžeme sledovat online.

Sir John Elliot Gardiner bude ve středu 1. září od 20:30 SEČ dirigovat Monteverdi Choir a English Baroque Solists na koncertě s díly Georga Friedricha Händela a Johanna Sebastiana Bacha.

V sobotu 4. září v 20:30 SEČ vystoupí Sinfonia of London s dirigentem Johnem Wilsonem. Zazní díla Johanna Strausse ml., Albana Berga, Maurice Ravela a Ericha Wolfganga Korngolda.

Na serveru Operavision bude v sobotu 3. září zveřejněn záznam opery Giacoma Pucciniho Tosca v koprodukci Gran Teatre de Liceau (Barcelona) a Teatro de la Maestranza (Sevilla). Pod taktovkou Nicollo Luisottiho v hlavních rolích účinkují Sondra Radvanovsky, Joseph Calleja, Carlos Álvarez, Gerardo Bullón, Valeriano Lanchas a další. Spoluúčikuje sbor Intermezzo a Orquesta Sinfónica de Madrid.

Na ČT Art si v úterý 31. srpna od 20:15 životopisný dokumentární film o Lucianu Pavarottim (2019) a ve čtvrtek 2. září v 21:35 uvidíte životopisný film o Niccolu Paganinim (2013)

V sobotu 4. září od 20:15 si poslechněte záznam inscenace Giuseppe Verdiho Rigoletto z rakouského Bregenz 2019. V hlavních rolích účinkují Vladimir Stoyanov, Stephen Costello, Mélissa Petit, Miklós Sebestyén a další. Spoluúčinkuje Pražský filharmonický sbor a Vídeňští filharmonikové pod taktovkou Enriqua Mazzoly.

V neděli 5. září od 20:15 si poslechněte loňský koncert Anny Netrebko a Yusifa Eyvazova ze Salzburgského festivalu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments