Týden s hudbou. Koncerty a streamy z Česka i zahraničí

  1. 1
  2. 2

V pátek  30. července začíná nejstarší a největší světový festival BBC Proms.  Velké množství koncertů z něj bude streamovaná a vysílána živě na rozhlasové stanici BBC 3, kterou můžeme sledovat online. Zahajovací koncert je od 20:30 SEČ. BBC Symphony Orchestra a BBC Singers uvedou skladby Ralpha Vaughana Williamse (Serenade to Music), Francise Poulenca (Koncert pro varhany, smyčce a tympány g moll, sólista Daniel Hyde), Sira Jamese MacMillanna (premiéra When Soft Voices Die) a Jeana Sibelia (Symfonie č. 2 D dur, op. 43). Přenos sledujte na BBC 3.

Na ČT Art si v sobotu 31. července od 20:15 hodin poslechněte záznam opery Vincenza Belliho Puritáni z newyorské Metropolitní opery z roku 2017. V hlavní roli účinkuje Anna Netrebko, spoluúčinkují Eric Cutler, John Relyea, Maria Zifchak. Provedení řídí Patrick Summers.

Sobotní program 31. července od 20:30 SEČ na BBC Proms uvede program Brodwayských melodií. Zazní písně Geogre Gershwina, Irwinga Berlina, Richarda Rodgerse a řady dalších.  Přenos sledujte opět na BBC 3.

V neděli 1. srpna od 20:30 SEČ na BBC Proms vystoupí Scottish National Orchestra s dirigentem Maximem Emeljanyčajevem. Zazní Symfonie č. 39, 40 a 41 Wolfganga Amadea Mozarta. Přenos vysílá BBC 3.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments