Týden s hudbou. Koncerty, divadelní představení, online záznamy i streamy

  1. 1
  2. 2

V rámci Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram vystoupí v Třebsku v kostele Nanebevzetí Panny Marie v sobotu 23. dubna od 19:00 hodin akordeonistka Jitka Baštová a loutnista Jindřich Macek. Zazní výběr z tvorby Leoše Janáčka, Antonína Dvořáka, Václava Trojana a Juraje Hatríka.

Český filharmonický sbor Brno vystoupí v kostele svatého Vavřince v neděli 24. dubna od 15:00 hodin v Hodoníně. Společně s Hodonínským symfonickým orchestrem pod taktovkou Davida Herzána a se sólisty Martou Chila Reichelovou, Lucií Hilscherovou, Michalem Kučou a Václavem Jeřábkem provedou Stabat Mater Jana Křtitele Vaňhala a Korunovační mši C dur Wolfganga Amadea Mozarta.

Brno Contemporary Orchestra chystá koncert v neděli 24. dubna od 17:00 hodin nazvaný Lidské pásmo potoků a řek v jeskyni Výpustek ve Křtinách. Zazní skladby Aloise Piňose, Šarūnase Nakase, Giacinta Scelsiho, Michala Wroblewského a Miroslava Totha. Před koncertem bude možná od 15:50 hodin prohlídka jeskyně.

Slezské divadlo Opava uvede v neděli 24. dubna od 19:00 hodin premiéru nové inscenace operety Oskara Nedbala Polská krev v nastudování Tomáše Hanáka a v režii Dominika Beneše.

Slovensko

Slovenská filharmonie vystoupí tento týden ve čtvrtek 21. dubna, v pátek 22. dubna a v sobotu 23. dubna od 19:00 hodin v Koncertní síni SF s dirigentem Rastislavem Štúrem. Zazní filmová hudba Elmera Bernsteina, Hanse Zimmera, Jamese Hornera, Alana Silvestriho, Johna Williamse a dalších.

Titusz Tobisz (zdroj Státní divadlo Košice)
Titusz Tobisz (zdroj Státní divadlo Košice)

Státní filharmonie Košice vystoupí v pátek 22. dubna v 18:00 hodin v Domě umění s projektem Karel Plicka: Zem zpívá. S hudbou Františka Škvora vystoupí pěvecký sbor Lúčnica pod taktovkou Martina Leginuse. Tenorové sólo přednese Titusz Tóbisz.

Streamy a televizní přenosy

Na Velikonoční pondělí 18. ledna od 20:15 hodin odvysílá ČT Art gratulační koncert k 60. narozeninám Jaroslava Svěceného.

Tv Noe zařadí v úterý 19. ledna od 7:40 hodin záznam Symfonie č. 9 d moll S ódou na radost Ludwiga van Beethovena z Podzimního festivalu duchovní hudby z října 2016. Zpívají Lucie Silkenová, Jana Hrochová, Tomáš Černý, Gustáv Beláček, Český filharmonický sbor Brno (sbormistr Petr Fiala), pod taktovkou Jaromíra Krygela hraje Moravská filharmonie Olomouc. Záznam zazní ještě jednou ve čtvrtek 21. dubna v 12:50 hodin.

Vídeňská státní opera bude v neděli 24. dubna od 19:00 hodin streamovat operu Lucia di Lammermoor Gaetana Donizettiho pod taktovkou Evelina Pidòa a režii Laurenta Pellyho. V hlavních rolích se představí George Petean, Lisette Oropesa, Benjamin Bernheim, Josh Lovell, Roberto Tagliavini, Patricia Nolz, Angelo Pollak.

Gaetano Donizetii: Lucia di Lammermoor – Wiener Staatsoper (zdroj Wiener Staatsoper)
Gaetano Donizetii: Lucia di Lammermoor – Wiener Staatsoper (zdroj Wiener Staatsoper)

Server OperaVision uveřejnění v neděli 24. dubna od 19:00 hodin záznam opery Bludný Holanďan Richarda Wagnera v inscenaci Národního divadla Mannheim. Pod taktovkou Jordana de Souzy a v režii Rogera Vontobela v hlavních rolích vystoupí sólisté Národního divadla Mannheim, přesné obsazení bude upřesněno.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments