Týden s hudbou. Živé koncerty, streamy a online záznamy

  1. 1
  2. 2

Slovenský komorní orchestr s uměleckým vedoucím Ewaldem Danelem vystoupí v neděli 23. ledna v 16:00 hodin v Koncertní síni Slovenské filharmonie se vzpomínkovým programem na Bohdana Warchala. Zazní Divertimenta D dur, B dur a F dur Wolfganga Amadea Mozarta a díla Ilji Zeljenky Hudba pro Warchala a Musica slovaca.

Streamy a televizní přenosy

Na satelitu MDR Kultur & Klassik bude v úterý 18. ledna od 20:00 hodin vysílán záznam koncertu Staatskapelle Dresden s dirigentem Danielem Hardingem z neděle 16. ledna. Zazněla Čtyři mořská preludia z opery Peter Grimes Benjamina Brittena, Violový koncert Williama Waltona (sólista Antoine Tamestit) a Variace Enigma, op. 36 Edwarda Elgara.

Na TV Noe bude v úterý 18. ledna od 21:50 hodin vysílán záznam provedení symfonie Harold v Itálii Hectora Berlioze v podání violisty José Adolfo Alejo Solise a Filharmonie Brno s Dennisem Russellem Daviesem z Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka 2021 z Domu kultury Ostrava. 

Na serveru OperaVision bude ve čtvrtek 20. ledna 19:30 hodin streamována opera Wolfganga Amadea Mozarta Figarova svatba v inscenaci Staatsoper Hannover. V nastudování Giulia Cilony a režii Lydie Steier účinkují sólisté operního domu. Obsazení bude upřesněno. 

Budapest Festival Orchestra bude se svým zakladatele a šéfdirigentem v neděli 23. ledna od 16:30 hodin streamovat koncert ze své zkušebny. Program bude upřesněn později.

Na webových stránkách Pařížské filharmonie bylo zveřejněno několik budoucích streamů. Připomínáme, že v archivu se nachází velké množství starších koncertů.

Modiglianiho kvarteto s klavíristou Frankem Braleyem a kontrabasistou Yaanem Dzbostem zahraje v přímém přenosu v pondělí 17. ledna od 20:30 hodin kvintety Franze Schuberta včetně slavného Pstruha.  

Quartor Jerusalem zahraje Smyčcový kvartet č. 12 F dur, op. 96 Americký a Smyčcový sextet A dur, op. 48 Antonína Dvořáka. Spoluúčinkují violista Miguel da Silva a violoncellista Gary Hoffman.   

Smyčcová kvarteta Belcea a Ébène zahrají v neděli 23. ledna v 18:00 hodin v přímém přenosu Smyčcový oktet, op. 20 Felixe Mendelssohna-Barholdyho a Smyčcový oktet Georgese Enescoa.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments