Týden s tancem

  1. 1
  2. 2

Neoklasická verze Mária Radačovského, v režii Martina Glasera, scénografii Marka Hollého a kostýmech Alexandry Gruskové, na nádhernou hudbu Sergeje Prokofjeva a ve spojení s oblohou plnou letních souhvězdí, bude zaručeně nezapomenutelným zážitkem. Inscenátoři vytvořili pro tento letní projekt novou scénografii na míru Biskupského dvora. Baletní dílo, které je s Brnem neodmyslitelně spojeno díky světové premiéře v Mahenově divadle (tehdejším divadle Na hradbách) v roce 1938, tak zavítá na další významné místo našeho města.

ND Brno, Romeo a Julie – Klaudia Radačovská (foto Ctibor Bachratý)

Tanec Praha 2021

V tomto týdnu se v rámci festivalu Tanec Praha představí hned dvě inscenace. V mrazivém, satirickém duetu Harleking, jenž bude uveden v Divadle Ponec 18. června od 20.00 na sebe autoři Ginevra Panzetti a Enrico Ticconi berou podobu postavy Harlekýna z italské commedia dell’arte. Kousek po kousku odhalují povahu tohoto démona mnoha tváří, který se stejně tak hemží současnou společností. Nejprve se divák nechává nakazit jejich poťouchlým smíchem, aby mu pomalu, skrze gesta provedená v dokonalé souhře, došlo, že se stal terčem žertu, na němž je ovšem pramálo vtipného.

Na Nové Scéně Národního divadla bude uvedeno již dnes, 15. 6. od 19.00 dílo Transverse Orientation Dimitrise Papaioannoua. Více o inscenaci zde.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments