Týden s tancem

  1. 1
  2. 2

V rámci jubilejního 10. ročníku Mime Festu přijede do Poličky poprvé Laterna magika, jeden ze souborů Národního divadla. Jejím uměleckým šéfem je od ledna 2021 dramaturg festivalu Radim Vizváry, který během jarního lockdownu připravil nové představení Zázrak (s)tvoření (23. a 24. 9.) Mladý chlapec spolu s dalšími pomocníky v něm z čisté nicoty tvoří zcela nový, papírový svět. Inscenace v duchu tradic Laterny magiky kombinuje prvky pantomimy, tance, akrobacie, loutkoherectví i animace. Dalším představením pro rodiny s dětmi jsou Divočiny slovenského Divadla Odivo (25. 9.) Jeho členové vás přesvědčí, že s trochou fantazie se dají z jednoho červeného vozíku vykouzlit úžasné věci.

Letošní 10. ročník Mime Festu nabízí zájemcům také tři workshopy. Jiří Pokorný, někdejší člen prestižního nizozemského souboru NDT, povede kurz pohybové improvizace a kompozice, Hana Strejčková seznámí zájemce se základními typy masek a Nataša Novotná zve na workshop pohybové řeči Gaga.

Studio Alta – Roselyne (Cécile da Costa, foto Vojtěch Brtnický)

Příležitost: Aerowaves vyhlásila otevřenou výzvu pro choreografy/ky na rok 2022
Programem EU podpořená platforma Aerowaves, která se zaměřuje na propojení evropských tanečních scén, podporuje začínající umělce a sdružuje partnerské organizace z 33 zemí včetně České republiky, vyhlásila každoroční otevřenou výzvu pro začínající choreografy.

Dvacet vybraných umělců, nejzajímavějších tanečních tvůrců v Evropě, kteří se chtějí stát jedním z Aerowaves Twenty 2022, získá podporu sítě Aerowaves po dobu jednoho roku. Jejich představení budou uvedena v rámci aktivit partnerských organizací Aerowaves. Uzávěrka výzvy je 15. září 2021. Více informací najdete zde.

Umělci české taneční scény uspěli ve výběru Aerowaves už několikrát, v letošním roce mají svá díla zařazena choreografka Cécile Da Costa (Roselyne), Sabina Bočková a Johana Pocková (Jáma lvová) a Tereza Lenerová (Nepřestávej).

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2
0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments