Týden s tancem

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Taneční a na proces orientované dílo inspirované lesy zkoumá náš vnitřní zdroj energie

INDUCE THE JUICE (foto kredit Alica Minar & col.)

V pátek 25. listopadu 2022 ve 20:00 ve studiu Tep 39 proběhne uvedení díla INDUCE THE JUICE (překlad: VZBUĎ ŠŤÁVU). Jedná se o jeden z mnoha tematických výstupů z kontinuálního celosezónního projektu WOODS WON’T VAPORIZE uskupení Alica Minar & col. INDUCE THE JUICE je taneční performance, umělecký výzkum a zároveň momentální zastávka v tvůrčím procesu k připravované finální inscenaci WOODS WON’T VAPORIZE.

Lesy nám ukazují sílu odolnosti a kontinuity, z níž se můžeme mnohému naučit. Jimi inspirováni se vydáváme na cestu objevování udržitelného vnitřního zdroje energie a síly. Inspirováni prouděním mízy ve stromech nás čtyři tanečníci spolu s širokým uměleckým týmem vezmou na pulzující návrat k sobě samým, doslovný či imaginární akt návratu domů – zpět k primárnímu zdroji energie,“ píší tvůrci. „Tvořit za pochodu, orientovat se na proces, hrát si s formou a plně pojmout rozebírané téma – to je motto tohoto projektu. To vše chceme s vámi sdílet a prožít ve formátu otevřeného studia. Chvílemi budeme tázající a tápající, jindy zase nacházející a (sebe)vědomí. Ponechme stranou utopii a dystopii. Ponořme se do snového prostředí, v němž v našich tepnách a žílách proudí a pulzují rozmanité proudy sladké, měkké, zlatavé, klidné a výživné tekutiny!

Alica Minar & col. je skupina tvořící performativní umění s důrazem na tematický a žánrový přesah. Jejich inscenace jsou výsledkem týmové spolupráce mezinárodních umělců propojujících těla, zvuky, vizualitu, text a objekty. Prostřednictvím uměleckého výzkumu nechávají intuici proplétat se s intelektem při zhmotňování emocionálně zatížených témat člověka a společnosti. Svým působením na scéně udržují kontinuitu spolupráce s českými a německými institucemi. Hravě objevují potenciál mezi tělem a objektem přinášejíc do centra pozornosti vzniklé bizarní a absurdní střípky choreografie. Pracují precizně, ale s citem, přičemž neztrácejí zvědavost, humor ani dynamiku.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments