Týden s tancem

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Karlík a továrna na čokoládu je dětská kniha britského autora Roalda Dahla z roku 1964. Moderní pohádkový příběh je plný fantazie, hravosti a jemného humoru o chudém chlapci, kterému se splní jeho velký sen. Divadelní zpracování souboru DOT504 Junior přináší na jeviště výrazně pohybovou, stylizovanou inscenaci, volně inspirovanou tímto slavným příběhem, plnou symbolů, trefných metafor a barevnosti určenu pro rodiny s dětmi. „Tématem inscenace jsou naše chyby, které se s děsivou pravdivostí zrcadlí v našich dětech. Ti totiž přebírají naše špatné a škodlivé zvyky, naše vady a nectnosti a posouvají je dál do netušených rozměrů. Jak tenhle proces zastavit? Má vůbec dítě, zkažené rodiči, šanci na nápravu?‘‘ říká o inscenaci režisérka a dramaturgyně projektu Monika Pulišová.

A Lenka Ottová, umělecká vedoucí souboru, dodává: „Karlíka a továrnu na čokoládu jsme pojali komplexně, s animovanou projekcí Michaely Kuříkové namísto klasické scény. Účinkovat bude herec a zpěvák Ondřej Černý a děvčata ze souboru DOT504 Junior. Hudbu pro představení složili Ivan Acher a Martin Konvička, světelný design vytvořil Martin Příhoda a kostýmy Lucie Červíková. Musím říct, že celý tým funguje skvěle a jsme na sebe dobře napojeni. Vytvořili jsme představení ‚děti dětem‘, protože si myslím, že děti jako diváci se snáze ztotožní s představením, v němž hrají jejich vrstevníci.“

DOT504 Junior je umělecký soubor, zaměřený na současný moderní tanec. Je tvořen mladými tanečníky ve věku od 10 do 15 let, kteří prací na uměleckých projektech přijímají a vstřebávají nové techniky, vlivy a trendy, které vývoj současného tance přináší. Karlík a továrna na čokoládu je první inscenací tohoto souboru. Lenka Ottová je zakladatelka, choreografka a umělecká ředitelka DOT504 Dance Company – souboru současného fyzického tanečního divadla. Během krátké doby soubor přivedla na špičkovou evropskou úroveň a spolupracuje s renomovanými choreografy (Jozef Fruček/Linda Kapetanea, Paul Blackman, Thomas Steyaert, Lenka Vágnerová, Anton Ľachký aj.). V r. 2009 získal DOT504 v Edinburgu prestižní cenu Herald Angel Award jako kulturní počin roku za projekt 100 Wounded Tears. V r. 2014 se na České taneční platformě stal projekt Collective Loss of Memory inscenací roku. Lenka Ottová je také zakladatelkou tanečního studia Dance Perfect, kde se kromě vedení studia aktivně věnuje i výuce contemporary dance.

Monika Pulišová je slovenská režisérka, dramaturgyně a pedagožka, zabývající se v současnosti především činoherní režií. Minulý rok v prosinci uvedla v divadle Bufet svou autorskou inscenaci s názvem Můj šéf je debil. V roce 2016 dramatizovala a režírovala inscenaci Samko Tále divadla Venuše ve Švehlovce. V minulosti Monika působila jako dramaturg Slovenského institutu v Praze, věnovala se výuce na konzervatoři Alkana v Bratislavě, dramaturgii rozhlasových her pro děti a publikační činnosti pro listy Slovákov a Čechov v Praze.

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Mohlo by vás zajímat