Týden s tancem

  1. 1
  2. 2

Nápad ředitelky Lisnerové dát studentům živou zkušenost se soudobými choreografiemi od světoznámých tvůrců podpořila umělecká rada školy, jejíž členem je právě i Jiří Bartovanec. Ten se do angažmá německé choreografky dostal před 17 lety ještě jako student a po mnoha letech u ní nyní působí nejen jako tanečník, ale také jako rehearsal director. Sasha Waltz v současnosti pozměnila (přesněji rozšířila) své působiště, a do konce roku 2020 vede mimo jiné Berlínský státní balet. Právě sem si ze své domovské skupiny přizvala Jiřího Bartovance, aby jí asistoval při tvorbě nového představení Symphony 2020. Z tohoto projektu si nyní Bartovanec „odskakuje,“ aby si zopakoval práci se studenty.

Krátkodobým působením na konzervatoři Duncan Centre totiž navazuje na předešlou spolupráci se školou. V jednom z dřívějších projektů nastudoval s konzervatoristy Stravinského Svěcení jara a podařilo se mu s nimi vycestovat také do New Yorku. Mladí zaujali natolik, že je newyorská choreografka Yoshiko Chuma dokonce přizvala do svého nového projektu.

Práce na choreografii Kreatur bude pro mladé pražské tanečníky z 5. a 6. ročníku další zajímavou jevištní zkušeností, která je více přiblíží reálné taneční scéně. Asistujícím pedagogem, který již nyní vede přípravné zkoušky je Dora Sulženko Hoštová a dále jím bude Jan Razima – student HAMU. Taneční inscenace Kentaur měla premiéru v červnu 2017 a od té doby byla uvedena při 90 reprízách po Evropě i v USA. Nosnou myšlenkou díla je transformace zla, sonda do temných stránek společnosti i síla jedince. Kostýmy vytvořila známá módní návrhářka Iris van Herpen.

Bohemia Balet (foto Martin Roedl)

Bohemia Balet zve na další své vystoupení
V sobotu 29. února soubor Bohemia Balet spolu se studenty Taneční konzervatoře hl. m. Prahy opět vystoupí v divadle Na Rejdišti. Představení se uskuteční od 19:00 hodin. Na programu jsou choreografie: „O vášni a lásce“ …Carmen, kterou choreografii vytvořil člen Bohemia Baletu David Lampart a na milostných vztazích Micaely, Josého, Carmen a Escamilia se pokouší vykreslit tragédii vzniklou z neopětované lásky. Sedm smrtelných hříchů vytvořila pro studenty Taneční konzervatoře hl. m. Prahy a Bohemia Baletu Alena Drapalíková. V detailech každého pohybu se zaměřila na charakteristiku smrtelných hříchů, které do jisté míry v sobě objeví snad každý. Bezpředmětná křehkost je úspěšná choreografie Tomáše Rychetského (bývalého členy souboru ND a studenta TKHMP) na hudbu Ludwiga van Beethovena, kterou Bohemia Balet znovu nastudoval. V průběhu večera vystoupí studenti Taneční konzervatoře hl. m. Prahy s choreografií, která uspěla v letošním roce v soutěži v polské Bytomi. Večer pak uzavře choreografie Tintin a zlaté střevíce, kterou vytvořila Marika Hanušová pro Bohemia Balet a byla uvedena poprvé v červnu minulého roku. Vzhledem k omezené kapacitě míst je možné rezervovat vstupenky na [email protected] anebo na čísle +420 606 672 570.

Studio ALTA (foto Petr Homola)

Poslední akce ve Studiu ALTA
Rozloučit se stávajícími prostory Studia ALTA se všichni příznivci mohou v sobotu 29. února. Do pátku v ALTě probíhá část festivalu Malá inventura a na sobotu je naplánovaná poslední akce s příznačným názvem ALTAgedon, aneb Zítra máme zavřeno:

ALTA se stěhuje do Invalidovny! Přijďte se rozloučit se stávajícím prostorem v Holešovicích, potkat se a popovídat si.

16:00 | Bojovka pro rodiny s dětmi

17:00 | Živé vzpomínky & prohlídka opuštěné ALTY

19:00 | Koncert Báry Zmekové

19:30 | Všem naplníme termosky a vydáme se na tajné místo

20:00 | Tajná akce na tajném místě

22:00 | Večerka

► Kavárna bude otevřená 15:00 – 22:00 ◄

► Přineste si s sebou termosky a jídlo na společný stůl ◄

Těšíme se na vás!

Váš ALTA tým

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat