Týden s tancem

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
Divadlo J. K. Tyla Plzeň – Libor Čihař jako Macbeth 1988 (zdroj web DJKT)

 

Baletní tréninky, záznamy, streamy ze zahraničí
Zpřístupňování představení a online tréninky se už staly pravidlem u mnoha zahraničních souborů. Přinášíme novou inspiraci do dnešních dní:

Pařížská Opera vysílá živě baletní tréninky se svými étoile na Instagramu, a to každý pátek od 17 hodin. Přibližně hodinový trénink pak najdete také na Youtube PO. Zadávající:
30. 4. Eleonora Abbagnato
7. 5. Dorothée Gilbert
14. 5. Germain Louvet
20. 5. Valentine Colasante
28. 5. Léonore Baulac

První hodina s Hugo Marchandem:

Mezitím pokračují i hodiny Anglického národního baletu, které vede Tamara Rojo, hodiny najdete všechny na Youtube a je jich už plných 23!

Nebo to můžete zkusit s Nizozemským národním baletem a mnoha dalšími.

Aktivity Anglického národního baletu můžete sledovat přehledně online, rozvrh zahrnuje tréninky, diskuse i plán představení, která budou ke zhlédnutí. Na Mezinárodní den tance ve středu bude na Youtube a na Facebooku možné sledovat choreografii Akhrama Khana Dust.

English National Ballet, Dust (foto Dave Morgan)

Do 25. května je na France TV k dispozici inscenace choreografky Crystal Pite pro pařížskou Operu Body and Soul.

Hamburském baletu se na stránce https://www.hamburgballett.de/en/news/video_on_demand.php chystá další vysílání choreografie Johna Neumeiera, bude to Beethoven Project a ke zhlédnutí bude od 30. dubna do 2. května a znovu od 9. do 11. května. Premiéra se konala v roce 2018 a šlo o Neumeierův první celovečerní balet vytvořený výhradně na hudbu Ludwiga van Beethovena.

Trailer:

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

Mohlo by vás zajímat