Uplynulo sto let od narození Giuseppa di Stefano, „Zlatého hlasu“ Itálie

  1. 1
  2. 2

V polovině šedesátých let Di Stefano stále méně vystupoval v operách a omezil se na koncerty a recitály. Jeho potíže se stupňovaly a v roce 1965 vedení Teatro Colón raději rozvázalo s di Stefanem smlouvu a zrušilo všechna představení. V roce 1966 se po boku Tita Gobbiho pokusil o roli Othella, ovšem opět bez úspěchu.

V letech 1964 a 1965 často zpíval ve Vídni, v roce 1967 slavil úspěch v Monteverdiho Korunovaci Poppey. V roce 1967 podnikl velké turné, na němž vystupoval s Lehárovou operetou Das Land des Lächelns. Jeho operní účinkování se omezilo na několik inscenací ročně až do roku 1973, kdy zpíval I vespri siciliani v Turíně. Poté přestal vystupovat v operních dílech úplně, ale přesto zpíval po celá sedmdesátá a osmdesátá léta v různých recitálech. V roce 1973 doprovázel Marii Callasovou na jejím posledním recitálovém turné.

Giuseppe di Stefano s dcerou Florií (zdroj giuseppedistefano.it)
Giuseppe di Stefano s dcerou Florií (zdroj giuseppedistefano.it)

Naposledy vystoupil v červnu 1992, kdy ve věku 71 let zpíval roli císaře v Turandot v římském Caracallově divadle. V listopadu 2004 byl Giuseppe Di Stefano ve svém domě v keňském Diani Beach brutálně napaden a ze zranění, která mu útočníci způsobili, se již nikdy plně nezotavil. Zemřel 3. března 2008 ve svém domě v Santa Maria Hoè severně od Milána.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments