V Národním divadle moravskoslezském se nebude hrát do dubna

Vláda české republiky dnes zpřísnila opatření v souvislosti s ochranou veřejnosti před šířením koronaviru. Znamená to, že Národní divadlo moravskoslezské nehraje až do 15. dubna 2020 na žádné ze scén – v Divadle Antonína Dvořáka, Jiřího Myrona a ani v komorním Divadle „12“.
Národní divadlo moravskoslezské – Divadlo A. Dvořáka (zdroj NDM)

Divadlo Antonína Dvořáka i Divadlo Jiřího Myrona mají kapacitu vyšší než 500, resp. 600 diváků. Divadlo „12“ pojme 60 diváků.

Odkládají se tedy všechny naplánované premiéry – nově včetně inscenace Laterna v komorním Divadle „12“. Ruší se také doprovodné akce k představením až do 15. dubna 2020. Po upřesnění rozsahu opatření je již jasné, že zkoušet v divadlech je možné. V zájmu ochrany svých zaměstnanců zvyšuje NDM dohled nad pohybem cizích osob v divadlech (žádné soukromé návštěvy apod.) a pochopitelně trvají zvýšená hygienická opatření.

Diváci opatření chápou, na sociálních sítích reagují s pochopením, píší na adresu NDM pozitivní maily. Divadlo prosí všechny diváky, kteří si koupili vstupenky ve volném prodeji, aby zatím vraceli pouze ty, které jsou na představení do konce března 2020 včetně všech programů v Divadle „12“.

Od 1. dubna bude NDM vracet peníze za vstupenky na představení, která se měla ve všech třech divadlech konat od 1. do 15. dubna 2020.  S ohledem na situaci umožní NDM vrácení peněz až do konce dubna. Pokud se někdo s březnovým termínem představení opozdí, pochopitelně o své peníze nepřijde.

Divadlo je od úterka 10. března v kontaktu s většinou svých klientů – z 90% lidé nakupují on-line a NDM je tedy může o opatřeních informovat a činí to průběžně. Proto také nejsou v prodejní pasáži Divadla Jiřího Myrona fronty.

Vstupenky lze vrátit osobně v prodejní pasáži Divadla Jiřího Myrona. Elektronické vstupenky odbaví NDM pohodlně mailem – pro rychlé vyřízení je třeba uvést také číslo účtu, z něhož byly zaplaceny, a pokud divák platil on-line kartou, je zapotřebí i poslední čtyřčíslí dané karty.

Klienti mohou využívat přednostně dvou adres [email protected] a [email protected] k vracení elektronických vstupenek a získání informací souvisejících s mimořádnými opatřeními. Informační telefonní čísla divadla fungují bez omezení v pracovních dnech od 8.00 do 17.00 hodin: 596 276 189, další linky s koncovkami 260, 172, 242, 203, 202 a 122. Informace mailem vyřídí NDM na shora uvedené adrese [email protected].

Zrušení se týká celkem 63 představení až do 15. dubna (včetně Divadla“12“). Předplatitelům se bude NDM snažit jejich představení nahradit, pokud to po skončení opatření dovolí provozní podmínky divadla. Pokud to ovšem možné nebude, poměrná část ceny bude navrácena.

Nejbližší premiérou v Divadle Antonína Dvořáka je tedy v případě, že opatření potrvají do 15. dubna, opera Mrtvé město Ericha Wolfganga Korngolda (23. dubna). V Divadle Jiřího Myrona potom opereta Madame Favart Jacquese Offenbacha (14. května).

Aktuální informace najde veřejnost na webu NDM a prioritně také na facebooku Národního divadla moravskoslezského, sekundárně na FB jednotlivých souborů. Informace dostanou zájemci na výše uvedených telefonních linkách. Operativně samozřejmě reagujeme na případné další změny.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na