Velké divadlo v Plzni: Na měsíc zavíráme

Na měsíc se v lednu zavře historická budova Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni. Monumentální secesní stavbu z roku 1902 v centru města si vybral francouzský štáb k natáčení snímku o dramatikovi Edmondu Rostandovi. Ředitel divadla Martin Otava podepsal v pátek smlouvu o pronájmu s filmovou produkční společností. Pro plzeňské divadlo jde o mimořádný mezinárodní projekt, řekl. Vzhledem k tomu, že divadlo zřizuje město, projednávali pronájem i městští radní.

Divadlo J. K. Tyla Plzeň (zdroj theatre-architecture.eu)

Kvůli natáčení od 1. do 29. ledna se v divadle neodehraje více než dvacet představení, což se dotkne i předplatitelů sedmi abonentních skupin ve Velkém divadle. Divadlo jim nabídne adekvátní náhradu, řekla vedoucí obchodního útvaru Edita Laštovková.

Historický snímek Edmond vychází ze stejnojmenné divadelní hry o životě dramatika Edmonda Rostanda a vzniku jeho slavného Cyrana de Bergerac. Dramatik Alexis Michalik hru sám inscenoval na jevišti pařížského divadla Théâtre du Palais-Royal a ujme se také režie filmu. Ve Francii se jeho hra Edmond setkala s mimořádným úspěchem a získala několik prestižních ocenění, uvedla mluvčí divadla Michaela Svobodová.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat