Velké divadlo v Plzni: Na měsíc zavíráme

Na měsíc se v lednu zavře historická budova Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni. Monumentální secesní stavbu z roku 1902 v centru města si vybral francouzský štáb k natáčení snímku o dramatikovi Edmondu Rostandovi. Ředitel divadla Martin Otava podepsal v pátek smlouvu o pronájmu s filmovou produkční společností. Pro plzeňské divadlo jde o mimořádný mezinárodní projekt, řekl. Vzhledem k tomu, že divadlo zřizuje město, projednávali pronájem i městští radní.

Divadlo J. K. Tyla Plzeň (zdroj theatre-architecture.eu)

Kvůli natáčení od 1. do 29. ledna se v divadle neodehraje více než dvacet představení, což se dotkne i předplatitelů sedmi abonentních skupin ve Velkém divadle. Divadlo jim nabídne adekvátní náhradu, řekla vedoucí obchodního útvaru Edita Laštovková.

Historický snímek Edmond vychází ze stejnojmenné divadelní hry o životě dramatika Edmonda Rostanda a vzniku jeho slavného Cyrana de Bergerac. Dramatik Alexis Michalik hru sám inscenoval na jevišti pařížského divadla Théâtre du Palais-Royal a ujme se také režie filmu. Ve Francii se jeho hra Edmond setkala s mimořádným úspěchem a získala několik prestižních ocenění, uvedla mluvčí divadla Michaela Svobodová.

Mohlo by vás zajímat


Komentujte

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na