Wagnerova pravnučka je po záchraně z řeky v kómatu

Eva Wagner-Pasquier (zdroj Debut)
Eva Wagner-Pasquier (zdroj Debut)

Pravnučka Richarda Wagnera byla převezena do nemocnice a podle posledních zpráv je v kómatu. Eva Wagner-Pasquierová nedaleko řeky bydlela a chodila k ní často na procházky. Její zdravotní stav nebyl dobrý a podstoupila několik očních operací. Právě vzhledem k jejímu špatnému zraku se spekuluje, že mohla na procházce zakopnout.

Mnichovská policie potvrdila záchranu jedné osoby, případ vyšetřuje kriminální oddělení – v současné době nic nenasvědčuje tomu, že šlo o „úmyslný čin“. Policie tak zjišťuje, zda šlo o nehodu, nebo o pokus o sebevraždu. Pár dní před nehodou byla Eva Wagner-Pasquierová viděna v Mnichově se svým synem a v dobré náladě.

Spolu se svou nevlastní sestrou Katharinou Wagnerovou byla vletech 2008–2015 uměleckou ředitelkou Bayreuthských slavností. Jako dcera dlouholetého ředitele festivalu Wolfganga Wagnera byla zpočátku pravou rukou svého otce a podílela se na přípravách 100. výročí festivalu. K neshodám v rodině začalo docházet poté, co se její rodiče rozvedli. Wolfgang Wagner si vzal svou spolupracovnici Gudrun Mackovou, která byla jen o rok starší než Eva. Se svou o 33 let mladší nevlastní sestrou Katharinou se setkala až po mnoha letech, kdy se obě ucházely o post ředitelky festivalu. Eva Wagnerová opustila Bayreuth, provdala se za Francouze Yvese Pasquiera a v roce 1982 se jí narodil syn Antoine. Nadále se věnovala opeře – pracovala jako expertka na operní adaptace v Královské opeře Covent Garden v Londýně, v pařížské opeře Bastille a festivalu v Aix-en-Provence.  

Po smrti Gudrun Mackové se otec a dcera opět sblížili a v roce 2008 jej spolu se svou nevlastní sestrou Katharinou nahradily. Než v roce 2015 z vedení odešla, zdála se situace značně vyhrocená – Kirill Petrenko dokonce vydal prohlášení, že uvažuje kvůli prudkým turbulencím o zrušení dirigování „Prstenu“. Eva Wagner-Pasquierová se k umění neobrátila zády ani po svém odchodu z vedení festivalu a v roce 2019 představila v Mnichově, kde žije, festival klasické hudby Stars and Rising Stars.

Mohlo by vás zajímat


3 2 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments