Za poklady Broumovska

Za poklady Broumovska – Kostel sv. Jakuba Většího Ruprechtice (zdroj archiv festivalu Za poklady Broumovska)

30. června 2018 – kostel sv. Máří Magdalény, Božanov

Reklama

Adam Václav Michna z Otradovic: Loutna česká

Ensemble Inégal
Adam Viktora – umělecký vedoucí
Gabriela Eibenová – soprán
Daniela Čermáková – alt
Petr Daněk – průvodní slovo

 

7. července 2018 – kostel sv. Markéty, Šonov

Ludwig van Beethoven: Smyčcový kvartet č. 17 F dur op. 135
Leoš Janáček: Smyčcový kvartet č. 2 „ Listy důvěrné“

Janáčkovo kvarteto

 

14.  července 2018 – místo v jednání

Johan Halvorsen: Passacaglia na Händelovo téma pro housle a violoncello
Maurice Ravel: Sonáta pro housle a violoncello
Reinhold Gliere: Osm kusů pro housle a violoncello
Ondřej Kukal: Duo “Present” pro housle a violoncello

Olga Šroubková – housle
Eduard Šístek – violoncello

 

21. července 2018 – kostel sv. Petra a Pavla, Broumov

Georg Philipp Telemann: Koncert D dur pro trubku a varhany
Johann Pachelbel: Ciacona in f
Johann Sebastian Bach:
Erbarm dich mein, o Herre Gott BWV 721
Fuga Es dur BWV 552/II
Leopold Mozart: Koncert D dur (Andante, Allegro moderato)
Johann Caspar Ferdinand Fischer: Chaconne in F
Přemysl Kšica: Improvizace na chorál sv. Václave
Jiří Ropek: Pocta Anonymovi

Přemysl Kšica – varhany
Miroslav Smrčka – trubka

 

28. července 2018 – kostel sv. Barbory, Otovice

Program dle aktuálních výsledků

Vítězové soutěže Broumovská klávesa
Vítězové mezinárodní soutěže Concertino Praga

 

4. srpna 2018 – kostel sv. Prokopa, Bezděkov

Joseph Haydn: Klavírní trio č. 43 C dur, Hob XV:27
Gerald Resch: Sostenuto pro klavírní trio 
Felix Mendelssohn-Bartholdy: Klavírní trio č. 1 c moll, op. 66

Accio Piano trio (Rakousko)

 

11. srpna 2018 – kostel Nanebevzetí Panny Marie, Police nad Metují

Georg Phillippe Telemann: Koncert pro lesní roh D dur
Paul Dukas: Villanelle
Louis Dauprat: Trio pro lesní rohy a klavír
Richard Strauss: Mondsheinmusik aus Capriccio
Franz Strauss: Nocturno pro lesní roh a klavír
Petr Iljič Čajkovskij: 2. věta Symfonie č. 5 (úprava pro lesní roh a klavír)

Esa Tapani – lesní roh (Finsko)
Jan Vobořil, Zuzana Rzounková – lesní roh
Jana Goliášová – klavír

 

18. srpna 2018 – kostel sv. Anny, Vižňov

Heinz Ignaz Franz Biber:
Sonata A dur 
Sonata Representativa
Georg Muffat: Sonata Violino Solo
Antonio Bertali: Ciaccona
Johann Heinrich Schmelzer: Sonata Quarta RE MAJ

Castelcorn Ensemble (Francie)

 

25. srpna 2018 – kostel sv. Jiří a Martina, Martínkovice

Petr Iljič Čajkovskij: Rokokové variace
Manuel Ponce: Estrellita
Antonín Dvořák: Humoreska
Django Reinhardt: Belleville
Lloyd Weber: Could we start again
Monty Norman: James Bond
Ennio Morricone: Gabriel’s Oboe
Coldplay: Viva la Vida
Jaroslav Ježek: Nebe na zemi
Ed Sheeran: Thinking Out Loud
Lloyd Weber: Fantom opery – Overture
Queen: Bohemian Rhapsody
Vittorio Monti: Cardas
Glen Hansard a Markéta Irglová: Falling Slowly
Patt Balard: Mr. Sandman

Prague Cello Quartet

 

1. září 2018 – klášterní kostel sv. Vojtěcha, Broumov

Ludwig van Beethoven: Ah, perfido!, koncertní árie pro soprán a orchestr, op. 65
Wolfgang Amadeus Mozart:
Symfonie č. 29 A dur, KV 201
Bella mia fiamma, addio! Koncertní árie pro soprán a orchestr, KV 528
Ah, lo previdi… Recitativ a árie pro soprán a orchestr, KV 272
Franz Schubert: Rondo pro housle a orchestr A dur, D 438

Kateřina Kněžíková – soprán
Milan Al-Ashab – housle
Zdeněk Klauda – dirigent
L´Armonia Terrena

 

www.zapoklady.cz