Začínají Olomoucké barokní slavnosti, letos už potřetí

  1. 1
  2. 2
  3. 3

V roce 1990 byl finalistou prestižní belgické soutěže pro mladé hudebníky Tenuto Concours, ve které vyhrál první cenu.

V roce 1992 ukončil studia v Bruselu u profesora Levente Kende a ve stejnou dobu ukončil nejen studia klavíru, ale získal také první cenu v kontrapuktu a fuze.

V roce 1994 mu byl udělen titul Lemmens-Tinel, což je v Belgii vyznamenání i nejvyšší titul.

Filip Martens také spolupracuje s rozhlasem a televizí, pro které nahrál skladby současných belgických skladatelů jakou jsou P. Swert, K. De Jonghe a P. Swinnen. Jako sólista účinkoval s orchestry BRTN Philharmonic Orchestra Brussels na RTBF, Národním orchestrem, Euregio Youth Orchestra, Chapelle de Lorraine, Vlámské akademie a Symfonickým orchestrem Lemmens institutu. Jeho repertoár zahrnuje koncerty Bacha, Mozarta, Beethovena, Brahmse, Čajkovského, Prokofjeva a Rachmaninova.

Kromě sólové dráhy spolupracuje Filip Martens také s různými soubory. Spolu s Dierikem Suysem (viola) zrealizovali nahrávku série skladeb nazvanou In Flanders Fields, která je přehledem vlámské komorní hudby 20. století a byla oceněna cenou Pelemans.

V současné době je Filip Martens zaměstnán jako doprovodný pianista na Lemmens ústavu a na hudební akademii v Eeklo. Kromě sólové dráhy je také aktivní jako dirigent několika sborů a orchestrů.

www.baroko.olomouc.eu
www.ensembledamian.com

Foto Olomoucké barokní slavnosti, archiv, webové stránky F. Martense, Kateřina Zahradníčková, Ensemble Damian

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na