Severočeská filharmonie na zahajovacím koncertě vystoupí po více než půl roce v plném obsazení

Severočeská filharmonie Teplice zahájí novou koncertní sezónu s rouškami a omezením v sále. Zahajovací koncert bude v Teplicích ve čtvrtek 8. října a filharmonie se na něm představí v plném obsazení poprvé od března, kdy vládní opatření související s covidem-19 činnost orchestru pozastavila. Novináře o tom informovala manažerka orchestru Magdaléna Jenčíková.
Severočeská filharmonie Teplice (zdroj SfT)

První koncert nové sezóny zazní pod taktovkou šéfdirigenta Petra Vronského s díly českých hudebních velikánů Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka, dále filharmonici doprovodí trumpetistu Marka Zvolánka, v jehož podání zazní premiéra Koncertu pro trubku Canti Colorati uznávané české hudební skladatelky Sylvie Bodorové.

Jediný symfonický orchestr v Ústeckém kraji se po více než půl roce vrátí před své abonenty. “Ti i v této nejisté době podpořili náš orchestr zájmem o celoroční abonmá a my věříme a uděláme vše proto, abychom se mohli společně setkávat na našich koncertech,” uvedl ředitel Severočeské filharmonie Teplice Roman Dietz.

V důsledku mimořádné situace musela Severočeská filharmonie Teplice ukončit běžnou koncertní činnost v březnu. Kvůli covidu-19 nedokončila minulou sezónu a posluchači přišli také o celý Hudební festival Ludwiga van Beethovena. Orchestr zrušil celkem 52 koncertů nejen v České republice, ale i v zahraničí.

V létě uspořádal cyklus koncertů v teplickém zahradním domě vždy v počtu, který splňoval aktuální vládní opatření. S omezením musí návštěvníci koncertů počítat i nyní. Vstup do koncertního sálu je povolen pouze s rouškou, počet posluchačů je maximálně 500 a lidé se musejí o přestávkách obejít bez občerstvení.

“V předchozích letech se nám podařilo vybudovat silnou skupinu našich věrných příznivců, počet našich abonentů dosahuje čísla bezmála 500. Věříme, že se s naprostou většinou potkáme na našich koncertech a zároveň jim děkujeme za zachovanou přízeň i v této nelehké době,” uvedl Dietz.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments