Život v tříčárkované oktávě

  1. 1
  2. 2

Vlastenectví…
Řada lidí se mnou bude souhlasit, když řeknu, že čím déle žijete mimo svou rodnou zemi, tím větší se z vás stává patriot. Za třicet let života mimo Jižní Koreu se ze mne stal její velký podporovatel. Přeji si, abych jí i já svým dílem mohla pomoci na výsluní. Proto velice ráda benefičně participuji na důležitých akcích, jakými byl Světový fotbalový šampionát v roce 2002, Atletické mistrovství světa v Daegu v roce 2011 nebo vystoupení pro papeže Františka při jeho návštěvě Jižní Koreje. Když mne UNESCO poctilo titulem Artist for Peace, přibyly k tomuto ještě další charitativní koncerty a vystoupení prakticky po celém světě. Je to velmi krásný pocit a jsem moc ráda, že jsem toho součástí. Víte, s těžkým srdcem například sleduji konflikt na Korejském poloostrově. Já ale pořád věřím ve svět bez válek. A snažím se přispívat svým časem a úsilím, aby tomu tak bylo.

Dary a oběti…
Občas mám pocit, že mi něco schází. Má rodina, můj domov, má země. Není to ale tak jednoduché a jednoznačné, protože jsem na druhou stranu vždy toužila po něčem novém. Po nové hudbě, nových divadelních příležitostech, nových nahrávkách… Je těžké mezi těmito dvěma světy udržet rovnováhu.

 

Mimořádný koncert Sumi Jo & PKF – Prague Philharmonia
Sumi Jo (soprán)
Dirigent: Emmanuel Villaume
PKF – Prague Philharmonia
17. prosince 2017 Dvořákova síň Rudolfinum Praha

program:
Richard Strauss:
– Metamorfózy, Studie pro 23 smyčcových nástrojů TrV 290
– Árie Zerbinetty „Grossmächtige Prinzessin“ z opery Ariadna na Naxu op. 60
Wolfgang Amadeus Mozart:
– Předehra z opery Kouzelná flétna KV 620
– Árie Paminy „Ach ich fühl’s“ z opery Kouzelná flétna KV 620
– Koncertní árie „No, no, che non sei capace“ KV 419
– Koncertní árie „Vorrei spiegarvi, oh Dio!“ KV 418
– Předehra z opery Únos ze serailu KV 384
– Árie Konstance „Martern aller Arten“ z opery Únos ze serailu KV 384

www.pkf.cz

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


Komentáře “Život v tříčárkované oktávě

  1. Chtěl bych jen upřesnit, že Sumi Jo nikdy nominaci na Oscara ani na Zlatý glóbus neměla, je pouze interpretkou písně “Simple Song #3” k filmu Mládí (Youth), za kterou byl na tyto ceny nominován jen a pouze její autor David Lang! Tato matoucí informace o nominaci Sumi Jo se objevuje na propagačních materiálech PKF a je to jen reklamní tahák, lživý, klamavý a zbytečný – Sumi Jo je snad dostatečně světoznámá a špičková pěvkyně, než aby se jí musela dělat ještě reklama nominacemi na filmové ceny, které nikdy neměla.

Napsat komentář