Změna v Baletu ND: Nacho Duato v Praze nebude, nahradí ho Petr Zuska

Vedení baletního souboru první scény oznámilo na webových stránkách Národního divadla zásadní změnu: namísto původně ohlášené a s napětím očekávané premiéry inscenace světově uznávaného španělského choreografa Nacho Duata uvede Balet Národního divadla náhradní titul – choreografii Petra Zusky Chvění, kterou šéf pražského souboru nedávno inscenoval v Brně. Důvodem této změny jsou podle divadla technické důvody při realizaci scénografie. Tady je oficiální oznámení Baletu Národního divadla:

Z technologických důvodů se neuskuteční avizovaná premiéra Baletu ND s názvem Multiplicity. Forms of Silence and Emptiness choreografa Nacho Duata. I přes to, že designer scény společně s vedením našich dílen a šéfem jevištního provozu vynaložili během posledních měsíců mnoho času a energie na vyřešení situace, schůdný kompromis nenalezli. Vzhledem k situaci bude proto místo tohoto díla uveden celovečerní titul Petra Zusky s názvem Chvění. Inscenace měla premiéru tento podzim v Národním divadle v Brně.
(zdroj: webové stránky ND)

Petr Zuska (foto Mário Bakuš)

Celovečerní „master piece“ Forms of Silence and Emptiness choreografa Nacho Duata, jednoho z nejproslulejších světových tvůrců moderního tanečního divadla, se měl stát holdem Johannu Sebastianu Bachovi. Premiéra náhradního titulu Chvění v choreografii Petra Zusky se uskuteční ve stejném termínu, tedy 2. března 2017, na scéně Národního divadla. V Brně tuto choreografii na hudbu Henryka Góreckého a Jiřího Pavlici Zuska nastudoval teprve před měsícem. Tématem je vztah jedince ke druhým lidem a ke světu, jeho řádu a těžko ovlivnitelnému osudu, inscenace reaguje na globální chaos a nejistotu posledních let, mimo jiné na uprchlickou krizi, válku na Ukrajině a v Sýrii. Naši recenzi brněnské původní premiéry najdete zde.

P. Zuska: Chvění – Národní divadlo Brno – 10. 11. 2016 (foto Ctibor Bachratý)

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat