54. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram vstupuje do své druhé poloviny

54. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram má již za sebou polovinu plánovaných koncertů a doprovodných akcí – například velkolepé zahájení díky rakouskému ansámblu Wiener Concert – Verein. Také následující šestice koncertů zaznamenala u diváků nadšené ohlasy. I v dalších týdnech čeká na návštěvníky bohatý program.
54. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram – 
 PhilHarmonia Octet v huti Barbora (zdroj Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram)
54. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram – PhilHarmonia Octet v huti Barbora (zdroj Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram)

Do světa sonát Johanna Sebastiana Bacha přenese posluchače koncert české varhanice (a příbramské rodačky) Michaely Káčerkové, která ale varhany pro tentokrát vymění za cembalo. Následuje pak trojice sborových koncertů, z nichž každý je naprosto odlišný a jedinečný. Cyklus zahájí 18. května německý a capella ansámbl Ensemble Vocapella Limburg, následovat bude 23. května Český filharmonický sbor Brno, který vystoupí v unikátním prostoru ambitů na Svaté Hoře, a sérii završí 25. května American University Chamber Singers, tedy univerzitní sbor u amerického Washinghtonu. Festival vychází vstříc milovníkům sborového zpěvu nejen výběrem ansámblů a repertoáru, ale také možností zakoupení „sborového balíčku“, kdy za cenu dvou vstupů je možné navštívit všechny tři koncerty.

Příbramskou sborovou sérii mírně „naruší“ v sobotu 20. května oblíbený crossoverový open air koncert v Galerii Ludvíka Kuby v Březnici, který bude zasvěcen ohnivému argentinskému tangu v podání Escualo Quintetu.

A pak již čeká festival finálová trojice: tradiční Koncert laureátů mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka v Karlových Varech, konaný každoročně v den výročí úmrtí Antonína Dvořáka III., Den s AD, kdy klasická (i ta méně klasická) hudba zní Příbramí ze školek, škol, gymnázií i ulic a náměstí.

Závěrečný koncert 54. ročníku rozezní Divadlo A. Dvořáka 1. června. Koncert, věnovaný 30. výročí nástupu V. Havla do funkce prezidenta, přivede na pódium divadla hornistu Radka Baboráka v doprovodu orchestru Arti Allegre. Výběr z textů Václava Havla bude přednášet herec Jan Šťastný. Koncert se koná pod záštitou paní Dagmar Havlové a opět na něm bude vyhlášen vítěz Ceny města Příbram a rovněž vítěz 8. ročníku Kompoziční soutěže HF AD.

Letos ale závěrečným koncertem festival nekončí – návštěvníci se mohou těšit ještě na dvojici koncertů v Třebsku a v Památníku A. Dvořáka na Vysoké, které se uskuteční v upomínku výročí narození Antonína Dvořáka.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments