9. ročník festivalu Kultura v srdci Prahy začne 20. října

Jednota pro zvelebení hudby v Čechách připravila už 9. ročník festivalu Kultura v srdci Prahy, který dává prostor studentům i pedagogům Pražské konzervatoře. Akce se budou pořádat v koncertním sále Pražské konzervatoře a vstup je zdarma.
Ivo Kahánek (zdroj Lípa Musica)
Ivo Kahánek (zdroj Lípa Musica)

Festival Kultura v srdci Prahy začne 20. října 2021 v 19:00 hodin Zahajovacím koncertem, na kterém Symfonický orchestr Pražské konzervatoře uvede díla Johannese Brahmse, Petra Iljiče Čajkovského, Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany i Zoltána Kodályho pod vedením Miriam Němcové.

4. listopadu 2021 od 19:00 hodin se uskuteční koncert ke 100. výročí narození Ástora Piazzolly s názvem Tango Nuevo. Zahrají Ladislav Horák a Martin Šulc (akordeon/bandoneon), Jiří Vodička (housle), Ivo Kahánek (klavír), Jaroslav Novák (kytara) a Petr Ries (kontrabas).

16. listopadu 2021 od 19:00 hodin čeká diváky Koncert ke Dni studenstva, na kterém zahrají mladí konzervatoristé a Josef Suk Quartet na jednom pódiu díla Josefa Suka, Jana Nováka či Ludwiga van Beethovena.

Laureátský koncert pořádaný 24. listopadu 2021 představí od 19:00 hodin laureáty mezinárodních soutěží – Ševčíkovo kvarteto (Gabriela Matoušková – klarinet, Martin Kot – akordeon, Veronika Jaklová – klavír, Josef Matěj Švec – violoncello) a další.

Smyčcový orchestr Pražské konzervatoře pak pod vedením Chuheie Iwasakiho vystoupí 9. prosince 2021 od 19:00 hodin na koncertě Vivat Mozart! Vivat Dvořák! pořádaném k poctě letošních jubilantů.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments