Opera PLUS
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
  • Encyklopedie
  • O nás
  • Více
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Klasika
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Postřehy
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Týden s Tancem
Čtení Sbor Kantiléna představí českou hudbu v srdci Ameriky
sdílejte:
Opera PLUSOpera PLUS
Font ResizerAa
Mobilní menu Opera PLus
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
  • Encyklopedie
  • O nás
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Klasika
    • Postřehy
    • Týden s tancem
Napište nám
data-width="" data-height="" data-small-header="false" data-adapt-container-width="true" data-hide-cover="false" data-show-facepile="true">
Opera PLUS
Připojte se k největší komunitě klasické hudby Přihlásit se
Sledujte nás
© Opera PLUS 2025 - Všechna práva vyhrazena
Chystá seHudbaKlasikaPR ZprávyZ domova

Sbor Kantiléna představí českou hudbu v srdci Ameriky

Kantiléna, sbor dětí a mládeže při Filharmonii Brno, se chystá na dlouho očekávané turné po USA. Během čtyř koncertů představí americkému publiku české hudební skvosty, včetně děl Dvořáka, Martinů či současných skladatelů. Turné bude vrcholit spoluprací se sborem Philadelphia Boys Choir & Chorale.

Kateřina KonečnáPR
Publikováno 04/02/2025
sdílejte:
2 minut čtení
sdílejte:
sbor Kantiléna (zdroj sbor Kantiléna)
sbor Kantiléna (zdroj sbor Kantiléna)

Devět dní, tři města, čtyři koncerty, 51 mladých zpěvaček a zpěváků. Kantiléna, sbor dětí a mládeže při Filharmonii Brno se chystá na americké turné, při kterém představí tamnímu publiku zejména české autory. „Připravili jsme Dvořáka, Martinů, Smetanu, ale i současné skladatele, například Ivana Hrušovského, Pekku Kostainena a další,“ uvedl sbormistr Kantilény Michal Jančík.

Reprezentace Brna a České republiky na zahraničních koncertních a soutěžních cestách je nedílnou součástí fungování Kantilény, za oceán se však vydá po mnoha letech. „Všichni zpěváci se už moc těší, velká část z nich ještě v Americe nebyla a věřím, že to pro ně bude životní zážitek. Samozřejmě vedle koncertů, tedy hlavní náplně našeho turné, máme bohatý doprovodný program. Myslím, že většina zpěváků se nemůže dočkat okamžiku, až poprvé spatří například New York“, řekl Jančík. Turné připravuje s padesátkou zpěváků několik měsíců. „Chceme především hledat průsečíky mezi oběma kulturami. Proto část repertoáru tvoří i díla Antonína Dvořáka, jenž jako ředitel konzervatoře v New Yorku pomohl Američanům s hledáním kořenů a tvářnosti americké hudby. Dále budeme uvádět skladby Bohuslava Martinů, který zde také strávil část svého života. Naopak při spolupráci se sborem ve Philadelphii společně uvedeme dva americké tradicionály ve skvělých sborových úpravách,“ vysvětlil Jančík.

První koncert je připraven na 11. února 2025 na Velvyslanectví České republiky ve Washingtonu, následuje Bohemian National Hall v New Yorku, kde sbor představí široké spektrum českého repertoáru. Velká očekávání vzbuzuje koncert ve Philadelphii. „Tam se totiž spojíme s místním Philadelphia Boys Choir & Chorale, velmi prestižním sborem. Moc se na spolupráci těšíme. Společně provedeme na konci slavnostního koncertu skladby Shenandoah a When the Saints Go Marching In. Zkoušíme zatím každý zvlášť, teprve na místě nás čeká společné sezpívání, které, jak pevně věřím, půjde snadno,“ podotkl Jančík. Turné zakončí koncert duchovní hudby ve čtvrti Astoria v New Yorku, kde zazní díla různých epoch od renesance po současnost.

TémataKantiléna Brno
Sdílet článek
Facebook email zkopíruj odkaz vytisknout
sdílejte:
Předchozí článek Festival Smetanova Litomyšl hledá brigádníky na pozici technik / technička
Další článek Ilustrační foto (zdroj Freepik, foto Freepik) Pracovníci Divadelního ústavu nesouhlasí s plánem sloučení
1 1 hlasovat
Ohodnoťte článek
Odebírat
Přihlášení
Upozornit na
guest
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opera PLUSOpera PLUS
Sledujte nás
© 2025 Opera PLUS
wpDiscuz
Vítejte zpět!

Přihlášení k účtu

Username or Email Address
Password

Zapomenuté heslo?

Not a member? Sign Up