Ad honorem Mozart

Dovolte, abych se s vámi podělila o své dojmy z festivalu Ad honorem Mozart, který se již poosmé uskutečnil v průběhu druhé poloviny srpna v Praze.

Součástí festivalu byla především soutěž mladých interpretů Mozartových skladeb, jejíž první a druhé kolo se odehrávalo v pátek a v sobotu (16. a 17. 8.) ve Strakovském paláci na Malé straně. Finále soutěže bylo v neděli v podvečer ve Stavovském divadle, kde soutěžící zpívali za doprovodu cemballa (píseň) a Sukova komorního orchestru pod vedením pana dirigenta Jana Chalupeckého (árie). Festival dále pokračuje v tomto týdnu pěveckými kursy pod vedením pana Toma Krause a Zdeny Kloubové, kteří byli současně i členy odborné poroty soutěže. V porotě rovněž zasedali Pavel Horáček, Jiří Kotouč, Ivan Ruml a Jan Chalupecký.

Já osobně jsem se zúčastnila jako divák všech ročníků festivalu, moc se líbily výkony soutěžících, příjemná atmosféra a vysoká umělecká úroveň soutěže i následujících koncertů. Vždy jsem si to velice užívala, bylo to takové pohlazení o prázdninách, když jsem už pomalu trpěla „absťákem“, že opera má divadelní prázdniny.

Především bych chtěla touto cestou poděkovat a vyjádřit uznání paní Reneé Nachtigallové, která je duší a motorem celého festivalu a jen díky jejímu nadšení pro věc, vytrvalosti při přípravě a hlavně shánění příslušných sponzorů se festival Ad honorem Mozart již poosmé mohl uskutečnit. Ještě jednou díky a ať žije Ad honorem Mozart 2014. I váš text rádi v této rubrice uveřejníme. Naše adresa: [email protected]

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]