Adam Plachetka mimořádně vystoupí na Velkém operním gala v Ostravě

Již 18. listopadu se Dům kultury města Ostravy stane centrem všech milovníků české opery. Pozvání pořadatelů Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka přijal jeden z nejznámějších a nejúspěšnějších operních pěvců dneška – Adam Plachetka.

Adam Plachetka (foto Ilona Sochorová)
Adam Plachetka (foto Ilona Sochorová)

Adam Plachetka do svého náročného pracovního programu mimořádně zařazuje koncert v Ostravě, kde zazpívá slavné operní melodie klasiků Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany. Během Velkého operního gala se posluchači mohou těšit mimo jiné na slavné árie z opery Rusalka nebo Prodaná nevěsta. Umělecký zážitek umocní dirigentské umění festivalového prezidenta Tomáše Netopila, který pod svou taktovou povede Moravskou filharmonii Olomouc. Hostem večera bude členka činohry Národního divadla moravskoslezského, frýdecká rodačka Aneta Klimešová. Koncert začíná 18. listopadu v 19 hodin a vstupenky můžete rezervovat na webových stránkách Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka.

„Jsme velmi rádi, že Adam Plachetka přijal naše pozvání a zařadil do své náročné koncertní sezóny právě Ostravu. Můžeme tak realizovat festivalové dozvuky letošního festivalu, zpříjemnit našim posluchačům konec roku výjimečným kulturním zážitkem, a zároveň je navnadit a pozvat na nový ročník, jehož program se chystáme v průběhu několika následujících týdnů zveřejnit,“ říká Jaromír Javůrek, ředitel Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments