Aida pod širým nebem uzavřela plzeňskou operní sezonu, nechyběla ani pyrotechnika

Uvedení Verdiho opery Aida uzavřelo dnes od 20:30 hodin v přírodním amfiteátru na Lochotíně divadelní sezonu plzeňského Divadla J. K. Tyla. Na představení pod širým nebem se podílely tři stovky lidí včetně orchestru, baletu a sborů. Mezi vystupujícími bylo osm tanečníků s ohněm, dvanáct akrobatů a padesát dětí. „Výsledný dojem podpořil osmdesátičlenný komparz, kam se mohli hlásit Plzeňané, ale i velbloud a dva fríští hřebci, zapůjčení Cirkusem Bernes”, přiblížila mluvčí divadla Eva Ichová.

Divadlo už loni na začátku prázdnin uvedlo v amfiteátru, proslaveném před lety folkovou Portou a v posledních letech metalovým Metalfestem, operní gala. Přišlo nečekaných pět tisíc lidí a večer měl velký úspěch. Aida je ale podle šéfa plzeňského operního souboru a režiséra nastudování v Lochotíně Tomáše Pilaře produkčně a organizačně asi nejrozsáhlejší inscenací v historii divadla. Záměrem bylo nejen předvést operu v její monumentalitě, ale také nalákat návštěvníky i na další představení v divadle.

Pod taktovkou hlavního dirigenta Norberta Baxy se v hlavních rolích představili Ivana Veberová coby Aida, italský tenorista Paolo Lardizzone jako vojevůdce Radames, Eva Urbanová v úloze Amneris a Pavel Klečka jako Amonasro, Králem byl František Zahradníček, Ramfisem Jevhen Šokalo, Kněžkou Radka Sehnoutková.

Verdiho Aida je na repertoáru plzeňské opery od roku 2014, inscenace pro amfiteátr byla ale připravena nově, odlišně a podle Pilaře přitažlivě i pro diváky, kteří navštívili Aidu v plzeňském divadle. Asi tříhodinové představení bylo dotvořeno výrazným světelným designem a pyrotechnickými efekty, s využitím velkoplošných LED obrazovek.

Místa k sezení stála do 450 korun, místa k stání se prodávala za 150 korun. Vstupenky rovněž platily před představením a po jeho skončení jako jízdenky pro MHD. Dopravní podniky mimořádně vypravily čtyři tramvajové soupravy a na ně navazující dva kloubové trolejbusy.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na