Akademie klasické hudby převzala dvořákovský web

Největší existující online encyklopedie o životě a díle Antonína Dvořáka v českém i anglickém jazyce nově přešla pod správu Akademie klasické hudby, pořadatele Dvořákovy Prahy. Díky její péči dostal web vizuálně modernější podobu, ale také kvalitnější technické zpracování, pokročilé možnosti vyhledávání, nové způsoby filtrování a speciální sekci pro novinky a témata týkající se Antonína Dvořáka.
Webové stránky Antonína Dvořáka (zdroj Akademie klasické hudby)
Webové stránky Antonína Dvořáka (zdroj Akademie klasické hudby)

„Činnost Akademie klasické hudby nespočívá jen v pořádání festivalu, naším cílem je i péče o Dvořákův umělecký a lidský odkaz. Provozování a rozvíjení dvořákovského webu je jednou z dalších důležitých aktivit, kterými se snažíme tento cíl naplňovat,“ uvedl intendant Akademie klasické hudby a ředitel festivalu Dvořákova Praha Jan Simon.

Web poskytuje od roku 2007 informace v českém jazyce a od roku 2013 v angličtině – ostatně zhruba třetinu návštěv na něm tvoří přístupy ze zahraničí. Nabízí mimo jiné úplný přehled skladeb Antonína Dvořáka, fotogalerii, seznam nahrávek Dvořákových děl a podobně. Jeho obsah je nyní navíc přehledně přístupný i z mobilního telefonu a tabletu.

Na financování celého projektu získala Akademie klasické hudby prostředky od Nadace Karel Komárek Family Foundation, Ministerstva kultury ČR a Státního fondu kultury.

Tvůrcem a autorem obsahu webové stránky je i nadále její zakladatel a stálý spolupracovník Dvořákovy Prahy, muzikolog Ondřej Šupka. Vedle aktualit pro web připravuje například přehled Dvořákových oper na světových jevištích nebo podrobnou databázi dosavadních nahrávek všech Dvořákových opusů, zároveň mapuje vydavatelské počiny v oblasti odborné literatury, která se tematicky váže na život a dílo Antonína Dvořáka.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments