Akademie MenART a Atrium Žižkov uvedou Hudební Odysseu s Radkou Fišarovou a mladou generací

Společný koncertní cyklus Akademie MenART a Atria Žižkov Hudební Odyssea nabídne další koncert propojující spolupráci předních českých umělců s nejmladší generací interpretů, talentovaných žáků a absolventů základních uměleckých škol. V pátek 12. dubna 2024 rozezní žižkovský koncertní sál šanson a muzikálové melodie v podání české Edith Piaf, Radky Fišarové a jejích svěřenců, kteří prošli stipendijním programem Akademie MenART právě pod jejím vedením. Večer nabídne originální dramaturgii napříč světovým muzikálem i autorskými úpravami lidových písní, která je výsledkem společné tvorby deseti mladých interpretů a jejich pedagogů z celé ČR.
Radka Fišarová (zdroj Setkání s hudbou)
Radka Fišarová (zdroj Setkání s hudbou)

Kromě Radky Fišarové bude mladým interpretům hudebním partnerem violoncellista, zpěvák a vyhledávaný pěvecký pedagog JAMU Pavel Borský. Ten večer vystoupí na violoncello hned v několika písních. Všechny účinkující doprovodí na klavír pianistka Jana Otáhalová, která spolupracuje v rámci MenART s Radkou Fišarovou již od prvního ročníku. Koncertem bude s nadhledem provázet redaktor Českého rozhlasu Vltava, Daniel Jäger.

Hudební Odyssea představuje špičkové umělce působící v Akademii MenART společně s jejich žáky napříč ročníky. „Naším cílem je stipendisty inspirovat. Právě příležitost koncertovat přímo se svým mentorem považujeme za skvělou zkušenost, která má v životě mladých adeptů umění naprosto výjimečné místo. Celý program MenARTu spočívá ve sdílení společné vášně a zkušeností, a právě tento cyklus otevírá setkávání se napříč skupinami a našimi ročníky. Atrium Žižkov je svým prostředím a programem ideálním partnerem společného cyklu,“ doplňuje ředitelka Akademie MenART Dana Syrová.

„Máme za sebou první ročník této společné koncertní řady, který přinesl výjimečnou energii – bylo úžasné a naplňující sledovat, s jakým nasazením a soustředěním se do něj žáci pustili. A jak hlubokou péči jim jejich mentoři věnují. Atrium Žižkov má za sebou dlouhodobou tradici v hudebním vzdělávání a jsme rádi, že na ni můžeme navázat tak krásným projektem,” vysvětluje Marie Kašparová, ředitelka organizace Kultura Praha 3, jež Atrium zastřešuje.

Program otevře skupina nadaných žákyň ZUŠ Rychnov nad Kněžnou, které pod vedením své pedagožky Michaely Grundové přednesou „highlights“ především české tvorby. V originální úpravě v doprovodu violoncella a houslí tak v podání Veroniky Ročkové zazní „Nevidomá dívka“ Anety Langerové, Eliška Šalamounová přednese píseň Závidím Nadi Urbánkové. „rychnovskou“ reprezentaci uzavře Hana Dušková s písní Céline Dion „How Does a Moment Last Forever“.

Ze ZUŠ Varnsdorf se do Prahy přijede představit Alžběta Králová ze třídy Kateřiny Müllerové, která přednese izraelské písně v úpravě pro zpěv, violoncello a klavír. Jednu z největších základních uměleckých škol v ČR, ZUŠ Střezina v Hradci Králové, budou reprezentovat žáci pěvecké třídy Jitky Kateřiny Hájkové, Daniela Dobešová a Karel Vančura, kteří se „blýsknou“ v písních Lady Gaga či Thomase Benneta. Pěveckou třídu Pavla Borského, který působí pedagogicky kromě brněnské JAMU i na ZUŠ V. Kaprálové, zastoupí úspěšní žáci Kryštof Bína a Kristýna Málková, kteří přednesou originální dueta inspirovaná španělskou hudbou, a Kristýna Málková, která představí mladistvým způsobem jazz a píseň z muzikálu Scotta Wittmana, Smash. Pestrou mozaiku českých a světových melodií přinese taktéž Adam Seidl ze ZUŠ Rakovník, kde ho pedagogicky vede Miluše Seidlová, s Ondřejem Tolarem ze ZUŠ Stříbro z pěvecké třídy Hany Bezděkové ve spolupráci s Kryštofem Bínou. Závěr koncertu propojí všechny účinkující mladé interprety, přičemž samotná slavnostní tečka bude patřit francouzskému šansonu v podání Radky Fišarové.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments