Akademie MenArt spouští nový webinář s Ivo Kahánkem

Akademie MenART spouští výukové webináře. První díl s Ivo Kahánkem nabídne téma, jak řešit trému.
Ivo Kahánek (zdroj Ivo Kahánek)
Ivo Kahánek (zdroj Ivo Kahánek)

Stipendijní akademie mentoringu uměleckého vzdělávání MenART spouští svůj nový projekt – výukové webináře. Jsou určeny všem, kteří se zajímají nejen o oblast uměleckého vzdělávání, zejména pak pedagogům, rodičům i pokročilým studentům.

Pilotní webinář má téma Jak z trémy udělat svého pomocníka. Trému řeší každý, kdo se chystá veřejně vystoupit, ať už na pódiu s nástrojem, na přehrávce či při jiných příležitostech. Klavírní virtuos a docent Hudební akademie múzických umění Ivo Kahánek proto na webináři nabízí unikátní a strukturovaný pohled na to, jak trému překonat a proměnit ji ve svůj prospěch. „Zvládání trémy na pódiu je věčným tématem drtivé většiny hudebníků. Má přednáška samozřejmě není pokusem o jeho univerzální řešení, nýbrž dalším z mnoha střípků k debatě o problematice shrnujícím mé osobní zkušenosti v této oblasti i rady všech mých milých pedagogů, kteří mě na mé cestě hudbou provázeli. Pokud by pomohla alespoň jednomu člověku k lepšímu pocitu při vystoupení, měl bych velkou radost,“ říká pianista Ivo Kahánek, který je zakládajícím mentorem Akademie MenART.

První webinář na téma Jak z trémy udělat svého pomocníka je rozčleněn do sedmi kapitol, které dohromady trvají hodinu a půl. Přednášky rozeberou téma trémy z několika úhlů pohledu. Dozvíte se mimo jiné, jaké jsou důvody a příznaky trémy, kdy ji člověk pociťuje, v jakých momentech pro ni není prostor, anebo co funguje jako prevence trémy. Pianista Ivo Kahánek také nabídne konkrétní postupy, pomůcky a triky, které lze využít při přípravě na vystoupení, a také pravidla, co umělec nesmí rozhodně před vstupem na pódium udělat. Na závěr se účastníci webináře budou moci vyzkoušet pětiminutovou meditaci, kterou mohou použít před vystoupením.

Webináře MenART jsou online vzdělávacím doplňkem Akademie, která se zaměřuje na podporu talentů, inspiraci pedagogů a propagaci uměleckého vzdělávání. Webináře si kladou za cíl lépe sdílet know-how v této oblasti. Cílovou skupinou jsou rodiče malých i větších umělců a pedagogové, kteří se budoucí generaci věnují.

Webinář a více informací najdou zájemci na webových stránkách Akademie.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments