Andrea Bocelli by měl v lednu vystoupit v Praze

Italský pěvec Andrea Bocelli by měl 8. ledna 2022 vystoupit v pražské O2 areně, kde zazpívá za doprovodu Českého národního symfonického orchestru pod taktovkou Marcella Roty. Slavného tenoristu na pódiu doprovodí kubánská sopranistka Maria Aleidaová, toskánská pěvkyně Ilaria Della Bidiaová a barytonista Gianfranco Montresor.

Andrea Bocelli (zdroj Andrea Bocelli)
Andrea Bocelli (zdroj Andrea Bocelli)

Nevidomý pěvec měl v Praze vystoupit letos na jaře, koncert však byl kvůli protipandemickým opatřením přesunut. Naposledy Andrea Bocelli v Praze zazpíval ve vyprodané O2 areně před dvěma lety. Kromě klasického repertoáru představil i své album, které pod názvem vydal v roce 2018.

“Na pražském koncertu se můžeme těšit nejen na nejslavnější operní árie, ale také mimo jiné i na výběr písní z Bocelliho nového alba se silným poselstvím Believe,” uvedla zapořádající společnost JV Classics Vladimíra Zahradníková.

“Vždy, když přijedu do Prahy, a zjistím, že koncertní sál je vyprodaný, tak je to pro mě radostným důkazem, že mě má české publikum rádo a že se na mě těší. A také díky tomuto vztahu mám na Prahu a české publikum pokaždé velice dobré vzpomínky,” uvedl před časem Bocelli.

Aktuální turné má název Believe podle posledního alba, která Bocelli vydal loni na podzim. Obsahuje dosud nevydanou skladbu italského skladatele Enia Morriconeho, duety s mezzosopranistkou Cecílií Bartoliovou a také nově přezpívanou píseň Amazing Grace s Alison Krausovou.

“Koncept, jenž stojí za titulem alba Believe (věřit) tvoří tři slova. Jsou to víra, naděje a dobročinnost. Věřit znamená naslouchat, obracet se k nebesům uvnitř každého z nás, snažit se o dosažení toho nejúžasnějšího, ba jediného možného stavu bytí, kterým je život v harmonii s ostatními lidskými bytostmi i se světem jako takovým, život prožitý poeticky a duchovně,” sdělil Bocelli.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments