Andrea Bocelli zpíval v poušti

Italský tenorista Andrea Bocelli ve čtvrtek koncertoval v poušti, v antickém městě Hegra na západě Saúdské Arábie. Kulisu k pěveckému vystoupení tvořily mohutné opracované kameny a ruiny starého města zanesené pouštním pískem, které je na seznamu památek UNESCO.

Andrea Bocelli (foto Andrea Bocelli)
Andrea Bocelli (foto Andrea Bocelli)

Pěvec v Saúdské Arábii vystoupil v minulosti již dvakrát. Ve čtvrtek se stal „prvním umělcem v historii, který koncertoval uvnitř města Hegra“, uvedli pořadatelé koncertu vysílaného v televizi. Přímo na místě bylo kvůli respektování epidemických opatření jen 300 posluchačů.

Bocelliho na koncertě doprovázela jeho rodina, společně s dcerou Virginií zazpíval píseň Hallelujah od Leonarda Cohena.

Hegra, známá také pod arabským názvem Madáin Sálih, je na seznamu světového dědictví UNESCO od roku 2008 a je prvním saúdskoarabským místem na seznamu. Turisty lákají monumentální hrobky vytesané do kamene a jejich zdobené fasády z období od 1. století před naším letopočtem do 1. století našeho letopočtu. Jedná se o unikátní svědectví o nabatejské civilizaci, které se saúdskoarabská vláda snaží využít k přilákání turistů.

Saúdská Arábie dlouhá desetiletí odmítala zábavu, která v jejím pojetí zahrnovala i cestovní ruch. Turistická víza začalo království vydávat v roce 2019. Rijád za rozvoj historického naleziště a jeho přeměnu v přitažlivé muzeum pod širým nebem utratil miliardy. V jinak velmi konzervativní zemi uspořádala vláda ve snaze přilákat turisty i koncerty Janet Jacksonové nebo rapera 50 Centa.

Saúdskoarabské ambice na rozvoj cestovního ruchu přibrzdila pandemie covidu-19. V zemi s 34 miliony obyvatel se od začátku pandemie nakazilo 395 000 lidí a 6 700 jich zemřelo.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments