Angela Hewitt na Klavírním festivalu R. Firkušného nahradí Marii João Pires

Portugalská klavíristka Maria João Pires ze zdravotních důvodů odřekla svou účast na letošním Klavírním festivalu Rudolfa Firkušného. Místo ní vystoupí kanadská klavíristka Angela Hewitt. Koncert se uskuteční ve stejném termínu, tedy 6. listopadu ve Dvořákově síni pražského Rudolfina. Vstupenky zůstávají v platnosti.

Angela Hewitt (foto Richard Termine)
Angela Hewitt (foto Richard Termine)

„Velmi si vážíme toho, že paní Hewitt v této nelehké situaci obratem přijala naši nabídku,“ uvedl ředitel festivalu Roman Bělor.

V jejím podání zazní díla Françoise Couperina, Wolfganga Amadea Mozarta a Johanna Sebastiana Bacha. „Hewitt patří mezi ty současné umělkyně, které se profilují interpretací barokní hudby na moderní klavír. Na rozdíl od řady jiných nehraje skvěle jen Bacha, ale také skutečně „cembalové“ skladby Françoise Couperina,“ doplnil dramaturg festivalu Josef Třeštík.

Klavírní festival Rudolfa Firkušného nabídne mezi 30. říjnem a 9. listopadem ve Dvořákově síni pražského Rudolfina pět koncertů. Vedle Hewittové na nich zahrají Igor Levit, Arkadij Volodos a David Fray. Reprezentantem domácí scény bude Lukáš Vondráček, který byl prvním českým klavíristou, který v roce 2013 vystoupil na úvodním ročníku Festivalu Rudolfa Firkušného.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments