Anna Paulová získala speciální cenu Golden Medal

Mezinárodní hudební soutěž The Manhattan International Music Competition byla založena, aby pomohla propagovat špičkové hudebníky jakéhokoliv věku tím, že vítězům soutěže umožní vystoupit na vlastním sólovém koncertě v Carnegie Hall. Letošní ročník se kvůli epidemii Covidu–19 odehrál pouze online. Česká klarinetistka Anna Paulová si v této mezinárodní soutěži připsala speciální cenu Golden Medal (High Distinction).

Anna Paulová (zdroj Roman Janků Management)
Anna Paulová (zdroj Roman Janků Management)

Anna Paulová je laureátkou (2. místo) Pražského Jara z roku 2015. Je vítězkou speciální ceny Golden Medal (High Distinction) na soutěži Vienna International Music Competition. V roce 2019 se jako jediná žena probojovala do semifinále jedné z nejprestižnějších hudebních soutěží – ARD Musikwettbewerb německé veřejnoprávní televizní a rozhlasové soutěže ARD v Mnichově mezi pět nejlepších klarinetistů z celého světa.

Studovala na Akademii múzických umění v Praze v klarinetové třídě profesora Jiřího Hlaváče a profesora Vlastimila Mareše. V roce 2020 dokončila studium na Musikhochschule Lübeck u profesorky Sabine Meyer a profesora Reinera Wehle. V současné době je doktorandkou na Akademii múzických umění v Praze a studuje rovněž na Royal Conservatoire Antwerp u profesorky Annelien van Wauwe a na Accademia di Santa Cecilia v Římě pod vedením Maestra Alessandra Carbonareho.

Jako sólistka vystoupila s Pražskou komorní filharmonií, Talichovou komorní filharmonií, Symfonickým orchestrem Pražské konzervatoře, Hodonínským symfonickým orchestrem, Polskou komorní filharmonií Sopot, Orchestra Sinfonica Città di Grosseto a Inter Camerata komorní orchestr Wroclaw.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments