Balet NDM zazářil na mezinárodním festivalu

Inscenace tří tanečních choreografií s názvem All That Jazz, Rock, Blues v podání baletu Národního divadla moravskoslezského doslova zvedla ze židlí publikum v polském Tarnově na zahajovacím večeru IX. ročníku Mezinárodního festivalu tanečních divadel Open Stage. Chválou po představení nešetřila ani místní média a soubor baletu NDM už má pozvání na další ročník.
All That Jazz, Rock, Blues – Balet NDM, Open Stage 2019 (foto Przemyslaw Sroka)

Mezinárodní festival tanečních divadel Open Stage probíhá letos v Centru Moscie v Tarnově od 9. do 27. října a je oslavou moderního tance. Divákům se zde představují debutující umělci spolu s renomovanými reprezentanty moderního tance z Polska i ze zahraničí. Akce upozorňuje na mimořádné výkony, ale je také prostorem pro výměnu zkušeností, pro ukázky tance terapeutického, pro soutěže a mistrovské kurzy.

Ostravský balet byl na Open Stage v Polsku poprvé, ale díky svému výkonu už má pozvánku na další ročník. Ambasadorem Mezinárodního festivalu tanečních divadel Open Stage je Jacek Przybyłowicz, jehož choreografie Barocco (Barocco & Carmina Burana) sklízela v minulosti úspěch také na naší scéně v Divadle Jiřího Myrona. All That Jazz, Rock, Blues je „vzrušující podívaná plná emocí a dokonalých pohybů,“ napsal po premiéře v listopadu 2017 deník Ostravan. Večer tří náročných choreografií s akrobatickými prvky (autorů Reginy Hofmannové, Itzika Galiliho a Johana Ingera) uvidí ostravští diváci už jen jednou, a to v derniéře 30. listopadu 2019.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na