Balet NDM zazářil na mezinárodním festivalu

Inscenace tří tanečních choreografií s názvem All That Jazz, Rock, Blues v podání baletu Národního divadla moravskoslezského doslova zvedla ze židlí publikum v polském Tarnově na zahajovacím večeru IX. ročníku Mezinárodního festivalu tanečních divadel Open Stage. Chválou po představení nešetřila ani místní média a soubor baletu NDM už má pozvání na další ročník.
All That Jazz, Rock, Blues – Balet NDM, Open Stage 2019 (foto Przemyslaw Sroka)

Mezinárodní festival tanečních divadel Open Stage probíhá letos v Centru Moscie v Tarnově od 9. do 27. října a je oslavou moderního tance. Divákům se zde představují debutující umělci spolu s renomovanými reprezentanty moderního tance z Polska i ze zahraničí. Akce upozorňuje na mimořádné výkony, ale je také prostorem pro výměnu zkušeností, pro ukázky tance terapeutického, pro soutěže a mistrovské kurzy.

Ostravský balet byl na Open Stage v Polsku poprvé, ale díky svému výkonu už má pozvánku na další ročník. Ambasadorem Mezinárodního festivalu tanečních divadel Open Stage je Jacek Przybyłowicz, jehož choreografie Barocco (Barocco & Carmina Burana) sklízela v minulosti úspěch také na naší scéně v Divadle Jiřího Myrona. All That Jazz, Rock, Blues je „vzrušující podívaná plná emocí a dokonalých pohybů,“ napsal po premiéře v listopadu 2017 deník Ostravan. Večer tří náročných choreografií s akrobatickými prvky (autorů Reginy Hofmannové, Itzika Galiliho a Johana Ingera) uvidí ostravští diváci už jen jednou, a to v derniéře 30. listopadu 2019.

Mohlo by vás zajímat