Beata Hlavenková a její žáci v neopakovatelném hudebním putování

Společný koncertní cyklus Akademie MenART a Atria Žižkov Hudební Odyssea chystá tento pátek 10. listopadu koncert osmi mladých autorů s Beatou Hlavenkovou. Principem těchto oblíbených večerů je setkávání zkušených mentorů se svými svěřenci napříč uplynulými ročníky. Stejně tak tomu bude i tentokrát. Beata Hlavenková, uznávaná mentorka, která se věnuje autorské tvorbě nadaných hudebníků, tentokrát přizvala své absolventy, kterým věnovala svůj čas a zkušenosti v rámci Akademie MenART, se zadáním společné tvorby ve dvojicích. Večer tak bude plný neopakovatelných hudebních setkání.
Anděl 2019: Beata Hlavenková (foto Pavel Hora)
Anděl 2019: Beata Hlavenková (foto Pavel Hora)

Pozvání přijali a společný program připravují: Adam Doucha (VOŠ Jaroslava Ježka), Antonín Hošek (ZUŠ Vysoké Mýto), Bára Sedlářová (Konzervatoř Brno), Daniel Hodgkins (ZUŠ Žerotín, Olomouc), Markéta Hejdová, Michaela Radová – meta & the noises (dříve ZUŠ A. M. Buxton, Úpice), Tadeáš Syrový (ped. Otto Orany) a Vladimír Slavíček (ZUŠ Střezina Hradec Králové).

„Když mě Beata Hlavenková po pěti letech oslovila s tím, že bych se mohla opět zapojit do MenARTu, neváhala jsem ani chvíli (jen jsem zkontrolovala diář), protože ten kopec inspirace, co mi projekt přinesl, si s sebou nesu dodnes. Navíc se moc těším na setkání se starými přáteli a na to, co nového si odnesu se setkání s ostatními, které ještě neznám,“ těší se na pátek současná studentka Konzervatoře Brno Bára Sedlářová.

„Při setkáních s Beatou jsem se naučil pracovat s notovým zápisem, aranžováním nástrojů, jejich nahráváním a spoustu dalšího. Především jsem se ale naučil poslouchat více hudby, která mě baví a mohu se z ní ve svých písničkách inspirovat, něco si z ní ponechat. Pozvání na koncert jsem samozřejmě nemohl odmítnout. Další spolupráce s Beatou a s jinými hudebníky není ničím jiným, než obrovským přínosem do mého hudebního života,“ doplňuje Antonín Hošek ze ZUŠ Vysoké Mýto, který program absolvoval v minulém školním roce.

Beata Hlavenková předává svým žákům své poselství těmito slovy: “Nezáleží na tom, odkud jste, možná ani na podpoře okolí. Jde o to, ať děláte, co vás baví, a to ať rozvíjíte. Ať se nebojíte využít příležitost k setkání s lidmi, s hudbou, nikdy nevíte, kam vás to může posunout. Já jsem za všechna tato setkání vděčná.”

Beata Hlavenková – pianistka, skladatelka, zpěvačka, aranžérka a producentka – je jednou z nejvýraznějších muzikantek s nezaměnitelným nadžánrovým autorským rukopisem. Její tvorba je odvážná a experimentální, zahrnuje prvky jazzu, moderní klasické hudby, popu a písničkářství. Spolupracuje s mnoha českými i světovými hudebníky, skládá hudbu pro film a divadlo, aranžuje pro symfonické orchestry.

Koncertní Cyklus Hudební Odyssea vznikl z přirozené spolupráce Akademie MenART a Atria Žižkov. MenART podporuje talenty a inspiruje pedagogy díky spolupráci v trojúhelníku mezi zkušenými mentory, talentovanými studenty a jejich pedagogy. Atrium Žižkov je jedinečné kulturní centrum, které připravuje pestrý umělecký a komunitní program, a které tento typ mezigenerační inspirativní spolupráce vítá.

Večery provází zkušený redaktor Českého rozhlasu Vltava Daniel Jäger. Koncerty začínají vždy v 18:00 hodin. Vstupenky je možné zakoupit v síti GoOut.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments