Blíží se první festivalový koncert z cyklu Dvořák mladým

Již tuto neděli, 5. května 2024 od 15:00 hodin, proběhne první festivalový koncert z cyklu Dvořák mladým.
Antonín Dvořák (zdroj Antonín Dvořák mladým)
Antonín Dvořák (zdroj Antonín Dvořák mladým)

Společnost Antonína Dvořáka vyzývá každý rok žáky a studenty napříč Českou republikou, aby nastudovali libovolné dílo Antonína Dvořáka. Z toho potom vzniká pestrá paleta hudby. Různě staří hudebníci z celé republiky představují v nejrůznějších nástrojových kombinacích včetně zpěvu hudbu z pera Antonína Dvořáka a jeho žáků.

Letos se mělo vše odehrát ve Foersterově síni, která se díky kostelu sv. Vojtěcha (A. Dvořák zde působil jako varhaník v letech 1874–1877) k celému projektu velice hodí. Předsedkyně Mezinárodní společnosti J. B. Foerstera paní Mgr. Olga Černá však v poslední chvíli nepovolila využít klavír, který ve Foersterově síni stojí. Z nevysvětlitelných důvodů svévolně zamezila mladým interpretům, aby mohli hrát v místech, kde Dvořák působil. Díky promptní komunikaci a laskavosti paní ředitelky Mgr. Stanislavy Lustykové z Konzervatoře Jana Deyla se nakonec koncerty odehrají.

Přijměte pozvání na květnové koncerty (5. a 12. května 2024) do sálu Konzervatoře J. Deyla, Maltézské nám 14, Praha 1, od 15:00 hodin.

Na programu jsou díla především Antonína Dvořáka, ale vzhledem k Roku české hudby také jeho žáků, následovníků a kolegů.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 2 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments