Bratislava si vychutná komorní díla Petera Breinera s NW3 Triem

V úterý 30. dubna v 19:00 hodin se v Malém sále Slovenské filharmonie představí komorní soubor NW3 Trio, skladatel a klavírista Peter Breiner, první violoncellista Royal Philharmonic Orchestra Richard Harwood a korejsko-skotská houslistka Esther Kim, rovněž členka RPO. Na programu budou Dvořákovy Dumky a čtyři komorní skladby Petera Breinera.
Peter Breiner (zdroj Peter Breiner)
Peter Breiner (zdroj Peter Breiner)

Na úterním koncertě zazní čtyři komorní skladby Petera BreineraSonata ostinata, The Magic Garden of Casual Delights, To Dear Mr. Bach on His Birthday a Quiet Hommage to my Great-great Grandfather.

Sonata ostinata a suita To Dear Mr. Bach on His Birthday byly v roce 2003 revidovány pro potřeby klavírního tria a jsou součástí skladatelova tvůrčího období druhé poloviny 80. let 20. století. V roce svého vzniku byly premiérovány na předních domácích koncertních pódiích a obě byly v roce 2005 nahrány.

V miniaturách The Magic Garden of Casual Delights a Quiet Hommage to my Great-great Grandfather se ke klavírnímu NW3 Triu připojí slovenská hobojistka Kristína Pláňavská. Klavírní trio č. 4 Dumky, op. 90 Antonína Dvořáka mělo premiéru v Praze v roce 1891 u příležitosti udělení čestného doktorátu pražské univerzity skladateli.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments