Brněnská filharmonie se na Nový rok vrátila do Janáčkova divadla

Novoroční koncert Filharmonie Brno se po dvou letech, kdy se odehrál v prostorách Stadionu na Kounicově ulici, letos vrátil do sálu Janáčkova divadla. Filharmonie pod taktovkou šéfdirigenta Dennise Russela Daviese zahájila před vyprodaným hledištěm koncert Fanfárou pro obyčejného člověka od Aarona Coplanda. V uplynulých dvou letech se divadlo zásadně opravovalo.
Filharmonie Brno v Janáčkově divadle (zdroj Filharmonie Brno)

“Letošní koncert je pro nás výjimečný hned ze tří důvodů: vracíme se do Janáčkova divadla, začínáme naplno slavit 250. výročí narození Ludwiga van Beethovena a navíc nás do nového roku poprvé uvede šéfdirigent Dennis Russell Davies,” uvedla dříve ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová.

Po úvodní skladbě následovala Slovanská rapsodie Viktora Ullmanna, po přestávce s přípitkem následovala Devátá symfonie Ludwiga van Beethovena se slavnou Ódou na radost.

Podle dramaturga Filharmonie Brno Vítězslava Mikeše všechny tři skladby spojuje téma humanismu a boje za svobodu. “Novoroční koncert jsme sestavili tak, aby vyzněl jako univerzálně platné humanistické poselství symfonie,” uvedl Mikeš. Filharmonie nový rok koncertem vítá už od svého založení v roce 1956.

Do Janáčkova divadla s kapacitou 1055 míst se Filharmonie Brno znovu vrátí v březnu a květnu. Dále bude koncertovat v Besedním domě a několikrát také v sále Stadion.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na