Brněnská filharmonie se na Nový rok vrátila do Janáčkova divadla

Novoroční koncert Filharmonie Brno se po dvou letech, kdy se odehrál v prostorách Stadionu na Kounicově ulici, letos vrátil do sálu Janáčkova divadla. Filharmonie pod taktovkou šéfdirigenta Dennise Russela Daviese zahájila před vyprodaným hledištěm koncert Fanfárou pro obyčejného člověka od Aarona Coplanda. V uplynulých dvou letech se divadlo zásadně opravovalo.
Filharmonie Brno v Janáčkově divadle (zdroj Filharmonie Brno)

“Letošní koncert je pro nás výjimečný hned ze tří důvodů: vracíme se do Janáčkova divadla, začínáme naplno slavit 250. výročí narození Ludwiga van Beethovena a navíc nás do nového roku poprvé uvede šéfdirigent Dennis Russell Davies,” uvedla dříve ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová.

Po úvodní skladbě následovala Slovanská rapsodie Viktora Ullmanna, po přestávce s přípitkem následovala Devátá symfonie Ludwiga van Beethovena se slavnou Ódou na radost.

Podle dramaturga Filharmonie Brno Vítězslava Mikeše všechny tři skladby spojuje téma humanismu a boje za svobodu. “Novoroční koncert jsme sestavili tak, aby vyzněl jako univerzálně platné humanistické poselství symfonie,” uvedl Mikeš. Filharmonie nový rok koncertem vítá už od svého založení v roce 1956.

Do Janáčkova divadla s kapacitou 1055 míst se Filharmonie Brno znovu vrátí v březnu a květnu. Dále bude koncertovat v Besedním domě a několikrát také v sále Stadion.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat