Brněnské divadlo v létě nekončí aneb opera a balet pod hvězdnou oblohou

Ač divadlům končí sezona, Národní divadlo Brno připravuje bohatý program i na léto. Diváci se mohou těšit na operu na Špilberku nebo baletní představení na Biskupském dvoře. Letní hraní odstartuje už 1. července světoznámou operou Carmen, balet nabídne oblíbený titul Romea a Julii i barvitý Baletní koktejl.
Národní divadlo Brno: Letní hraní (zdroj Národní divadlo Brno)
Národní divadlo Brno: Letní hraní (zdroj Národní divadlo Brno)

Národní divadlo Brno zahájí letní hraní na hradě Špilberk 1. července slavnou Carmen s Janou Hrochovou v titulní roli, dále s Alešem Brisceinem (Don José) a Romanem Hozou (Escamillo).

3. července bude divadlo slavit 170. narozeniny Leoše Janáčka. NdB připravuje bohatý program pro celou rodinu na piazzettě před Janáčkovým divadlem. V plánu je zábavný celodenní program, koncerty, nahlédnutí do tajů opery Její pastorkyňa i s ukázkami, pohodlná lehátka a koktejly. Nebude chybět ani blahopřání s dortem, ke kterému se můžete připojit se svými vlastními přáníčky, z nichž vytvoříme na piazzettě Janáčkův portrét. Závěr celé oslavy patří projekci inscenace Její pastorkyňa z londýnské Královské opery. Vstup na akci je volný.

Balet Národního divadla Brno uvede po tři večery uvede nejslavnější shakespearovský příběh lásky Romeo a Julie, a to ve speciální upravené open air verzi. Neoklasická choreografie Mária Radačovského, v režii Martina Glasera, na nesmrtelnou hudbu Sergeje Prokofjeva. Nenávist znepřátelených rodů Kapuletů a Monteků, čistá láska mladých milenců Romea a Julie, souboje na život a na smrt – to vše ve spojení s kouzelnou atmosférou léta pod Petrovem.

Baletní koktejl nabídne jak výběr z klasických pas se deux, která můžete vidět na prestižních galavečerech, ale také moderní choreografie. Lákadlem jistě bude titul Gnawa od jednoho z nejvýraznějších současných světových choreografů Nacha Duata. Choreografii Gnawa měli diváci možnost vidět již před lety v rámci večera 4 Elements v Mahenově divadle. Nyní se tento temperamentní kus inspirovaný marockým folklórem představí pod noční oblohou. A v Baletním koktejlu samozřejmě nemohou chybět juniorští tanečníci, kteří na Biskupském dvoře uvedou premiérovou choreografii Distant Instant od španělské choreografky Caroline Isach.

Na závěr letních prázdnin přijde na řadu operní klasika. 30. srpna to bude komická inscenace Prodaná nevěsta od Bedřicha Smetany s Pavlou Vykopalovou coby Mařenkou, Peterem Bergerem v roli Jeníka a Jiřím Sulženkem jako vesnickým dohazovačem Kecalem. 31. srpna se rozloučíme s létem se slavnou La traviatou s Veronikou Rovnou (Violetta), Peterem Bergerem (Alfréd Germont) a exkluzivním hostem Alešem Jenisem (Giorgio Germont).

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments