Brno rozdělí pro kulturu 40 milionů korun

Brno rozdělí na příští rok skoro 40 milionů korun do oblasti kultury. Jsou to neinvestiční dotace, které poslouží na provoz nebo akce, řekl dnes radní pro kulturu Marek Fišer. Peníze poslouží různým organizacím s výjimkou města, městských částí a státu. Žádosti lze posílat od soboty do 30. září.
Témata:dotace SEZ
Stará radnice, Brno (archiv OP)

Dříve byla podpora kulturních organizací 30 milionů korun, loni se zvedla na 40 milionů. „Kultura a její návazné služby tvoří deset procent ekonomiky města. Jsem proto rád, že se nám podařilo navzdory pandemii covid-19 zachovat finanční částku na stejné úrovni jako v minulém roce, a to téměř 40 milionů korun,“ řekl radní pro kulturu Marek Fišer.

Stejně jako loni se podle něj dotace rozdělí do devíti oblastí. Patří mezi ně například divadlo, performance a cirkus, hudba, celoroční činnost hudebních klubů, podpora uměleckých řemesel a lidových tradic, tanec nebo výtvarné umění.

Subjekty mohou podávat žádosti na celoroční činnost, ale také na úhradu neinvestičních nákladů na projekt, který bude realizovaný v příštím roce. Žádat lze ale i o dvouletou dotaci na projekt nebo celoroční činnost. O peníze se nemohou ucházet organizace založené městem, městskými částmi nebo státní příspěvkové organizace.

0 0 vote
Ohodnoťte článek

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments