Brno smění nemovitosti, aby odblokovalo stavbu Janáčkova kulturního centra

Zastupitelé Brna schválili směnu nemovitostí s vlastníkem hotelu International, díky čemuž se odblokuje plánovaná stavba Janáčkova kulturního centra. Město získá pozemek s bývalou trafostanicí poblíž koncertního sálu a pozemek se schodištěm, firma HIB Development jako vlastník hotelu za to dostane čtyřpodlažní budovu ve Starobrněnské ulici a městu doplatí přes 39 milionů korun. Koncertní sál skoro za dvě miliardy korun bude mít 1200 míst pro posluchače. Stavba by mohla začít v září a potrvá zhruba do poloviny roku 2025. V místě už jsou podzemní garáže, které nejsou zatím využívané.
Janáčkovo kulturní centrum Brno (zdroj Sál pro Brno)
Janáčkovo kulturní centrum Brno (zdroj Sál pro Brno)

HIB Development by měl podle dohody vzít zpět i odvolání proti nabytí právní moci dvou rozhodnutí stavebního úřadu Brno-střed, která povolovala stavbu ve finální podobě. Brno hledalo se sousedním hotelem dohodu o majetkoprávním vypořádání bývalé trafostanice a podobě náměstí před sálem dlouhá léta. V místě trafostanice vznikne náměstí, které ponese jméno Ludvíka Kundery.

Po směně přejde nájemní právo k nebytovým prostorám ve Starobrněnské ulici u všech šestnácti nájemců na nového vlastníka. Většina má smlouvy na dobu neurčitou s výpovědní dobou tři měsíce, jeden na dobu určitou, uvedl radní pro majetek Róbert Čuma.

Janáčkovo kulturní centrum bude na rohu ulic Veselá a Besední. Nyní jsou tam podzemní garáže, které se nevyužívají. Nad garážemi bude budova s šesti podlažími. Kromě samotného sálu pro 1200 posluchačů bude mít šatny, zázemí, sklady, ale také zkušebny a prostor pro technologie. Součástí stavebních prací je i propojení s Besedním domem. V sálu najde zázemí brněnská filharmonie.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments