Broumovský festival přivítá Pražský žesťový soubor a Aleše Bártu

Patnáctý ročník festivalu Za poklady Broumovska pomalu míří ke svému finále. Předposlední srpnový koncert letní přehlídky přivítá v sobotu 22. srpna 2020 od šesti hodin Pražský žesťový soubor a varhaníka Aleše Bártu v broumovském kostele sv. Petra a Pavla.

Aleš Bárta (zdroj Prague Proms)

Pražský žesťový soubor působí na hudební scéně již 40 let. Koncert k oslavě 40. výročí působení souboru, který vystupuje ve složení Jan Votava (tenorový trombon), František Bílek (trubka), Arnold Kinkal (trubka), Jiří Lisý (lesní roh) a Karel Kučera (basový trombon), doplní na nedávno zrekonstruované varhany v broumovském kostele sv. Petra a Pavla jeden z nejúspěšnějších českých varhaníků Aleš Bárta.

V kombinaci barokního a moderního programu zazní skladby autorů jako Jan Křtitel Tolar, Adam Michna z Otradovic, Pavel Josef Vejvanovský, Bohuslav Matěj Černohorský, Dietrich Buxtehude, Johann Sebastian Bach, ale i Carl Orff a Bohuslav Martinů.

Vstupné na koncert je dobrovolné, výtěžek putuje na pomoc skupině broumovských kostelů. Posluchači mohou také podpořit festival online. Aktuální informace naleznou zájemci na webu festivalu nebo na jeho facebookovém profilu.

0 0 vote
Ohodnoťte článek

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments