Byl už operou, baletem i muzikálem. Teď Malého prince chystá Laterna magika

Pražská Laterna magika připravuje Malého prince, novou inscenaci inspirovanou jednou z nejslavnějších knih světové literatury. Premiéru uvede na Nové scéně Národního divadla 1. dubna. Režisérem představení je Vladimír Morávek, který se společně s Petrem Oslzlým podílel i na scénáři.

Podle uměleckého šéfa Laterny magiky Zdeňka Prokeše je Exupéryho Malý princ univerzálním příběhem, ideálním pro rodinné publikum. “I nová inscenace chce zasáhnout děti i dospělé. Každému nabídnout to, co je mu nejbližší: dětem dobrodružný příběh, dospělým pak hlubší vhled do metafory, kterou příběh představuje,” uvedl Prokeš.

Nová scéna (foto archiv)
Nová scéna (foto archiv)

V inscenaci budou účinkovat dospělí i dětští herci, nebude chybět zpěv a tanec. Hudebního aranžmá se chopil skladatel Zbyněk Matějů, choreografie byla svěřena Liboru Vaculíkovi. Na výpravě se podílí kostýmní návrhářka Sylva Zimula Hanáková, architekt Daniel Dvořák a specialista na projekce a trikový film Šimon Koudela.

Představení oživí někdejší vynález Josefa Svobody a Emila Radoka – polyekrán, tedy systém současného nebo postupného promítání obrazů na více promítacích plochách. “Ten se v našem pojetí posouvá od původní technologie svítících krabiček k dílčím obrazům, které se noří ze základního obrazového plánu projekcí a opět se v něm rozplynou. Využijeme veškerou techniku, kterou Nová scéna aktuálně nabízí,” uvedl scénograf Daniel Dvořák.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat