Bývalý šéf Slovenského národního divadla Matej Drlička se vrací do funkce

Do funkce generálního ředitele Slovenského národního divadla se na začátku května vrátí jeho bývalý šéf Matej Drlička, který v čele této instituce skončil loni na podzim po svých hanlivých vyjádřeních o politicích.
Matej Drlička (zdroj Matej Drlička)
Matej Drlička (zdroj Matej Drlička)

Mateje Drličku do čela Slovenského národního divadla jako jediného ze čtyř kandidátů doporučila letos v březnu výběrová komise. Drlička se do výběrového řízení přihlásil poté, co na začátku loňského listopadu ve vedení SND skončil.

Ministryně kultury Natálie Milanová odvolala Drličku z postu šéfa SND, když sám nabídl rezignaci. Učinil tak v reakci na kritiku svých hanlivých vyjádření o politicích při panelové diskusi v Maďarsku. Podle dřívějších informací slovenských médií Drlička během diskuse hovořil o tom, že někteří politici “naneštěstí ještě stále dýchají”, a kritiku vyvolala i jeho posměšná slova o národních umělcích.

Šestačtyřicetiletý Drlička, který do čela SND původně nastoupil v lednu 2021, se za své výroky při diskusi v Budapešti už loni omluvil. Tvrdil, že v anglickém projevu zvolil nepřiměřený slovník.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


2.3 3 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments