Čeká nás žánrově pestrý program na Košickém hudebním jaru

Třetí festivalový týden Košického hudebního jara přinese dva koncerty s různými žánry. Prvním z nich bude komorní koncert na Slovensku debutujícího souboru Adelphi Quartet, který se uskuteční 9. května 2023 od 19:00 hodin v mystickém prostředí synagogy na Zvonárské ulici.
Adelphi Quartet (foto Roland Unger)
Adelphi Quartet (foto Roland Unger)

Čtyři členové Adelphi Quartet pocházejí ze Španělska, Belgie, Německa a Velké Británie a působí v Salcburku. V roce 2022 získali 2. cenu na mezinárodní soutěži ve Wigmore Hall. Mezi předchozí ocenění patří 1. cena v soutěži Nadace Irene Steels-Wilsing 2020 na festivalu Heidelberger Frühling a 3. cena v soutěži Paola Borcianiho 2021 v Itálii. V uplynulém roce kvarteto debutovalo na recitálech ve Wigmore Hall, na festivalu Fundación Juan March v Madridu, na Festspiele Mecklenburg-Vorpommern a na festivalu v Aldeburghu. Adelphi Quartet je reprezentačním souborem YCAT Hans Keller Artists.

Svůj debut na Slovensku a koncertování v nejstarší zachovalé košické synagoze členové kvarteta velmi vítají: “Je to privilegium a čest vystupovat v krásném historickém městě Košice! Budeme tam poprvé a velmi se těšíme, že budeme moci přivézt program, který je pro nás nesmírně cenný. Vnímání energie architektury a nuancí historie nás jistě bude inspirovat k tomu, abychom tomuto koncertu vdechli život.” Na Košickém hudebním jaru zazní v interpretaci Adelphi Quartet Mozartův Smyčcový kvartet č. 14 G dur a Smyčcový kvartet č. 6 f moll Felixe Mendelssohna-Bartholdyho.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments